Колишній гравець “Шахтаря” та збірної України, півзахисник “Олімпіка” Олексій Гай розповів про своє негативне ставлення до декомунізації в Україні.

Про це повідомляє  “Трибуна”.

— Вам не подобалося, що “Іллічівець” перейменували в “Маріуполь” і взагалі не розумієте сенсу декомунізації. Але, припустимо, є місто, назване на честь людини, котрий керував концтабором. Ненормально ж, що люди і місто асоціюється з цією людиною. Або у вас є інша думка?

— Якби перейменування покращило життя населення України… Ось одним словом змінили все наше життя, то я був би “за”. Я першим би стояв і говорив: “Давайте швидше це робити — ми станемо кращими”. А по факту виходить — одна буква, слово, вивіска. Під нею нічого немає. І друге — питання ж не в тому, щоб перейменувати, а в що. Виникає дуже багато запитань.

— Які нові назви вулиць вам не подобаються?

— Бандери, Шухевича. Ці люди були ворогами, а зараз вони — герої України.

— У Києві є Алея Героїв “Небесної сотні”. Ви проти?

— Загинули люди. Там, де гинуть люди, — горе. Для своїх сімей, яких б вони не були поглядів, вони залишаються улюбленими людьми і героями. Але вони загинули явно не за те, що відбувається зараз. Важко судити, як і для чого це все робиться, — заявив Гай.