У зв’язку з цим він подав відповідний позов до суду, передає власкор «Вголосу» в Луцьку.

Сьогодні, 11 лютого, у Волинському окружному адміністративному суді розглядали позов Михайла Руденка про поновлення його на посаді. Біля приміщення суду зібралися активісти громадських організацій та політичних партій, які брали участь у Революції гідності.

Михайло Руденко очолював слідче управління УМВС на Волині тоді, коли здійснювали тиск на активістів Євромайдану. За його сприяння понад сотню активістів викликали на допити, а проти 6-х було порушено кримінальні справи.

Пізніше Михайла Руденка перевели в Житомирське УМВС, де він потрапив під дію Закону «Про очищення влади». А тепер правоохоронець хоче знову повернутися на свою посаду, а також виплати середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу. З такою вимогою екс-міліціонер позивається до Міністерства внутрішніх справ України, управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області та Міністерства юстиції України.

Сторона Михайла Руденка аргументувала свої вимоги тим, що він нібито є учасником АТО та брав участь у бойових діях. Відповідне посвідчення учасника АТО №13/3/1/603 передали на ознайомлення суду.

Волинський окружний адміністративний суд через колізію між нормами Закону «Про очищення влади» вирішив, що законність дій щодо Михайла Руденка встановлюватиме Конституційний Суд України. Відповідне звернення, що стосується роз’яснень конституційності окремих положень Закону «Про очищення влади», передадуть у Верховний Суд України. Наразі провадження в цій справі зупинили.