Про це повідомляє прес-служба генпрокуратури.

«Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, повідомлено про підозру колишньому Генеральному консулу Грузії у м. Одеса в заволодінні державними коштами у особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, та в легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що, діючи за попередньою змовою з іншими працівниками консульства, у період з червня 2012 по листопад 2013 років він надав до податкового органу України документи на відшкодування понад 17 млн грн податку на додану вартість (ПДВ) за нібито придбаний товар у фірмових брендових магазинах «Louis Vuitton», «Gucci», «Dsquared2», «Helen-Marlen» та ін., які розташовані на території м. Києва та Одеси, що відповідно дає підставу повернення їм, як іноземцям, податку на додану вартість.

Таким чином, сумарна ціна «придбаних» працівниками консульства брендового одягу та інших товарів за власні кошти мала б складати понад 100 млн грн або більше 12 млн дол США за відповідним курсом на той час.

Безпосередньо собі вказана особа заявила та отримала до відшкодування ПДВ у розмірі понад 4 млн грн. Указані кошти відшкодовувалися на його особистий рахунок та в подальшому знятті ним готівкою в банківських терміналах м. Одеси та м. Києва на власні цілі.

При цьому частина ПДВ у розмірі майже 1 млн грн йому відшкодована за здійснення покупок у періоди, в які той не перебував на території України та фізично придбавати жодних товарів не міг.

Більше того, частина покупок у ці періоди вказаною особою була нібито зроблена у ТОВ «Майстер Компані», ТОВ «Еверест 1», ТОВ «ФФ Україна», які на час «придбання» господарської діяльності не здійснювали взагалі.

Наразі вирішується питання про обрання колишньому Генеральному консулу Грузії у м. Одеса запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі, визначеній законом.», - йдеться у повідомленні.

«Вголос»