Про це він розповів в інтерв'ю Медузі

Леонід Грач назвав ім'я конкретної людини, що стояла за підготовкою захоплення Криму – Микола Патрушев. У 2005 році він був директором ФСБ, а зараз займає посаду секретаря Ради безпеки РФ.

«Це єдина людина в Москві, яка не порожні розмови вела. Я мав доступ до багатьох і маю право давати оцінки. Микола Платонович — єдиний, хто реально не тільки глибоко бачив розвиток подій, які призвели до того, до чого призвели, але і реально зробив свій особистий внесок в те, щоб ми могли тут повстати», - сказав колишній депутат Верховної Ради.

При цьому Грач ухилився від відповіді на питання, як саме колишній директор ФСБ готував захоплення Криму.

«Якось в іншому інтерв'ю розповім як. Міг він. Це людина справи, це людина тямуща, людина розуміє і людина державна, в найглибшому сенсі слова», - каже екс-депутат.

Також Леонід Грач запевняє, що якби ФСБ не почала діяти в 2005 році, то «в Криму вже стояв би американський флот».

«Моя позиція — я вже тоді був народним депутатом України — була широко відома, я не сходив з екранів телебачення. Я відкрито сповідував проросійські настрої. Більше того, я їх і реалізував. Я вам хочу сказати: якщо б ось цю опозицію, яку я очолюю до сьогоднішнього дня, не підтримав Микола Платонович, був би тут американський флот», - сказав Грач.

Нагадаємо, уряд України представив «План заходів, спрямованих на реалізацію засад державної політики щодо тимчасово окупованої території Криму і Севастополя». Головна мета плану - забезпечення дотримання прав і свобод громадян України, а також реінтеграція Криму і Севастополя. 

Наголошується, що цей план містить 17 завдань, серед яких - розвиток контрольних пунктів в'їзду-виїзду на адмінмежі з Кримом, транспортної інфраструктури, забезпечення реалізації системи соцзахисту українських політв'язнів у Росії і членів їх сімей, а також жертв репресій на півострові. 

 

«Вголос»