Колишня міністерка освіти Ганна Новосад, яка запам'яталася українцям своїми скаргами на низьку заробітну плату у розмірі 36 тис. грн, подавала електронні декларації з більшими доходами. Про її скандальні заяви про неможливість вижити на зарплату у 36 тисяч грн на місяць "Вголос" писав ще під час перебування її на посаді.

З декларацій екс-чиновниці випливає розбіжність заявлених та реально отриманих заробітків на посаді міністра, а також факти приховування відомостей про наявні рахунки у декількох українських банках. Так, у декларації Новосад за 2018 рік (у той час вона обіймала посаду одного з новостворених директоратів МОН) екс-чиновниця вказала, що заробила за рік понад 740 тис. грн. Левова частка цих коштів — заробітна плата Новосад на посаді очільниці Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції.

У цій же декларації, вона вказує, що у липні 2018 року придбала автомобіль "Тойота Яріс" за сумнівно низькою ціною — усього у 25 тис. грн. (на той час курс долара становив приблизно 26, 4 грн.) Автомобіль  колишня міністерка нібито придбала за 940 доларів, що аж ніяк не відповідає ринковим на той час цінам. Крім того, у цій же декларації, Новосад не вказує відомості про свої заощадження, ані в готівці, ані на банківських рахунках.

У декларації про доходи за 2019 рік, вона декларує заробітну плату на посаді Міністра освіти у розмірі 493 020 грн і ще 269 785 грн. Остання сума, вочевидь, є заробітною платою за 4 місця роботи саме на посаді Міністра освіти. А попередня — за 9 місяців роботи ще на чолі Директорату. Отож на посаді генерального директора Директорату Новосад заробляла близько 60 тис. грн. на місяць. А вже у статусі міністра отримувала платню понад 65 тис. грн на місяць. А це значно більше, аніж заявлена нею сума заробітної плати у розмірі нібито 36 тис. грн.

Ці розрахунки підтверджує і декларація Новосад, що подана за 2020 рік перед звільненням з МОН. За два місяці 2020 року (04.03. 2020 року вона була звільнена з посади міністра) екс-чиновниця задекларувала 115 138 грн заробітної плати (або понад 55 тис. грн на місяць). У деклараціях за 2019 та 2020 роки Новосад вказує також чотири банківські рахунки у двох банках (в більш ранніх деклараціях відповідні відомості були відсутні). Проте про суми коштів, які там зберігає, Новосад, з невідомих причин, так і не зазначає. Насамкінець, Новосад нещодавно стала власницею нової квартири. 03 лютого цього року вона набула право власності на нерухоме майно загальною площею понад 46 м. кв. вартістю 944 200 грн. Хоча достатніх для придбання такого активу коштів у декларації екс-міністерки, принаймні за останні 4 роки, не було.

Нагадаємо, в Україні за рішення КСУ скасували норми антикорупційного законодавства, які передбачали відповідальність чиновників за незаконне збагачення. НАЗК, своєю чергою, ще й втратило повноваження проводити відповідні перевірки електронних декларацій представників влади, і народних депутатів, зокрема.

Зауважимо, що Ганна Новосад стала депутатом від "Слуги народу". Мандат отримала, пройшовши до ВРУ під 50 номером партійного списку. Нині не входить до складу будь-якої фракції. Разом з тим, екс-міністерка була стипендіаткою Фонду "Відкрите суспільство", що пояснює зарахування її окремими ЗМІ та експертами до так званого "грантоїдського пулу" українського політикуму.

Про скандальні заяви екс-міністра освіти Ганну Новосад "Вголос" писав раніше:

Колишня міністерка заявляла, що не може прожити на 36 тисяч грн зарплати.

Скандальну чиновницю звільнили з посади на початку березня цього року.