Про це повідомляє «Новости-Грузия».

Зокрема, під час спецоперації близько Навтлугского автовокзалу в Ісані-Самгорського районі Тбілісі в січні 2006 року були ліквідовані троє молодих людей. Слідство тоді заявило, що вони збиралися організувати масову втечу ув'язнених з в'язниці. По цій справі Ахалая були пред'явлені звинувачення за статтями 144-1 (тортури) і 333 (перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу Грузії.

Під час спецоперації у Навтлугского автовокзалу «за підозрілих обставин» були ліквідовані брат ув'язненого Гії Горгадзе - Шота Горгадзе, а також двоє його друзів - Роман Сурманідзе і МАРАДЬ Артмелідзе. Спецоперація була проведена під керівництвом на той час глави департаменту конституційної безпеки (ДКБ) МВС Грузії Дати Ахалая (брата Бачо Ахалая).

За даними слідства, після завершення спецоперації, яку спільно спланували Бачо і Дата Ахалая, глава департаменту з виконання покарань в супроводі спецназу прибув до в'язниці №1, де вони «безжально побили» ув'язнених Гію Горгадзе, Давида Леквтадзе, Валеріана Папава, Михайла мандарі, Мамуку Бечвая і Берди Месхі.

Цим подіям передувала розмова Гії Горгадзе з директором в'язниці, якому він повідомив про що надійшов від одного з ув'язнених реченні здійснити втечу. Після цього Ахалая особисто зустрівся з Горгадзе у в'язниці і домовився про те, щоб його брат допоміг у припиненні втечі з в'язниці.

Бачо Ахалая був затриманий через місяць після парламентських виборів у жовтні 2012 року. У різний час Ахалая були пред'явлені звинувачення по різних кримінальних справ. По двох з них він був виправданий – про організацію нелюдського поводження зі спецназівцями і про тортури, незаконному позбавленні волі і перевищенні службових повноважень стосовно військових. По одній із справ - про нелюдське поводження з ув'язненими у справі про тюремному бунті 2006 року, після вироку, його помилував на той час президент Грузії Михайло Саакашвілі.

На сьогодні у провадженні знаходяться ще одна справа – про вбивство співробітника «Об'єднаного банку Грузії» Сандро Гіргвліані в 2006 році. Крім того, Ахалая пред'явлені звинувачення у справі про загибель полковника Серго Тетрадзе.