«Я готовий сказати і навіть, при бажанні і необхідності, показати офіційний документ, який я і моя дружина отримали з імміграційної служби Данії від 31 січня цього року, в якому зазначено: «Ви отримали притулок у Данії як біженець відповідно до закону Данії «про іноземців», параграф 7, пункт 1, та Конвенції ООН «Про статус біженців» від 28 липня 1951 року з посиланням конкретно на першу статтю цієї Конвенції», – сказав він в інтерв’ю Радіо Свобода.

Іващенко пояснив, що термін «біженець» означає «особа, яка через обгрунтовані побоювання стати жертвою переслідувань за ознакою расової належності, релігії, приналежності до соціальної групи або політичних поглядів знаходиться за межами країни і не в змозі користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися таким захистом внаслідок таких побоювань».

Колишній чиновник також повідомив, що його діти поїхали з України на навчання раніше, ніж він, але знаходяться не в Данії. Відповідаючи на питання, чи буде він займатися в Данії політичною діяльністю, пов’язаною з Україною, Іващенко сказав: «Обов’язково».

«Я думаю, що спробую налагодити контакт з Данським Гельсінським комітетом, який дуже активно допомагав мені, коли я перебував у слідчому ізоляторі, коли з ініціативи Данського Гельсінського комітету був проведений моніторинг правової ситуації в Україні, і вони зробили звіт у Парламентській асамблеї Ради Європи. Реальна робота з мого звільнення почалася тоді, коли приїхали представники комітету та вивчали всі нюанси порушеної, зокрема і проти мене, кримінальної справи», – розповів Іващенко.

Раніше в МЗС заявляли, що Данія надала Іващенкові дозвіл на проживання, а не політичний притулок.

Нагадаємо, раніше колишнього в.о. міністра оборони судили в Україні за звинуваченням у перевищенні службових повноважень і засудили до п’яти років позбавлення волі, проте Апеляційний суд Києва пом'якшив покарання до умовного терміну і 14 серпня 2012 звільнив його з-під варти. Після цього Валерій Іващенко подав касаційну скаргу.

За словами Іващенка, саме загроза подальших переслідувань змусила його просити політичного притулку в Данії.

Джерело: Кореспондент, радіо Свобода

Фото en.ria.ru