Про це свідчать дані бази розшуку на сайті Інтерполу.

Зокрема, з розшуку міжнародною поліцією зникли колишня міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова, бізнесмен Сергій Курченко, екс-міністр фінансів Юрій Колобов та колишній нардеп і близький соратник Януковича Юрій Іванющенко.

Першим зникнення екс-посадовців із сайта Інтерполу помітили в Центрі протидії корупції.

«Зникнення всіх цих підозрюваних з бази Інтерполу може означати лише одне – справи екс-чиновників часів Януковича успішно зливають», – заявив голова правління ЦПК Віталій Шабунін, інформує «112 канал».

Це може створити перешкоди досудовому розслідуванню і доведенню справи до суду.

«Важливо розуміти, що, відповідно до українського законодавства, якщо особи немає в базі розшуку Інтерполу, то в Україні можуть виникнути перешкоди для отримання дозволу на спеціальне досудове розслідування. Відсутність такого дозволу не дозволить довести справи до суду», – коментує юрист ЦПК Денис Свириденко.

Станом на сьогодні під санкціями ЄС перебувають 18 колишніх українських високопосадовців. Більшість санкцій буде знято в березні, якщо Генеральна прокуратура України не доведе причетність цих осіб до розкрадання коштів в Україні. Наразі Генпрокуратура не завершила більшість розслідувань економічних злочинів поплічників Януковича.