Як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, наказом Генерального прокурора України від 16 листопада 2010 року прокурором Львівської області призначено Ковбасюка Віталія Васильовича, котрий до цього обіймав посаду начальника управління нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України, Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.

На офіційному представленні прокурора області були присутні : Голова Львівської державної адміністрації Василь Горбаль, Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, міський голова м.Львова Андрій Садовий, начальник ГУ МВС України у Львівській області Богдан Щур, начальник УМВС України на Львівській залізниці Олексій Костенко, голова апеляційного суду Львівської області Валентин Государський, голова Львівського апеляційного адміністративного суду Мар’ян Кушнерик, Голова Львівського апеляційного господарського суду Богдан Мазовіта, голова Господарського суду Львівської області Григорій Гулик, начальник департаменту виконання покарань у Львівській області Михайло Дзюдзь, начальник Львівської митниці Роман Микитюк, голова ДПА у Львівській області Віталій Пекарчук, начальник УПМ ДПА у Львівській області Петро Юрченко., в.о.начальника Головного управління юстиції у Львівській області Михайло Квятковський, в.о. начальника західного регіонального управління Держприкордонслужби Володимир Горожанкін, Військовий прокурор Західного регіону України Леонід Лузан, начальник ГУ МНС у Львівській області Сергій Дмитровський, начальник КРУ у Львівській області Юліан Дзямба та начальник ДТГО «Львівська залізниця» Богдан Піх.

Прощаючись з колишнім прокурором Львівщини Анатолієм Пришком, нині заступником Генерального прокурора України, Голова Львівської державної адміністрації Василь Горбаль, Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник та міський голова м.Львова Андрій Садовий подякували йому за ефективну роботу на попередній посаді, зазначивши, що проводжають Анатолія Пришка із жалем та побажали успіхів на новій посаді в Генеральній прокуратурі України.

Народився Віталій Ковбасюк 1 серпня 1963 року в смт. Липовець Вінницької області. З травня 1982 року по червень 1984 року перебував на строковій військовій службі у Збройних силах, зокрема в Демократичній Республіці Афганістан. У 1990 році закінчив Київський державний університет ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю правознавство. Роботу в органах прокуратури розпочав з серпня 1990 року на різних посадах у Вінницькій області. З вересня 1997 року по серпень 2002 року працював в Генеральній прокуратурі України. З серпня 2002 року по січень 2005 року працював в Апараті Верховної Ради України. З січня 2005 року до призначення на посаду прокурора Львівської області працював в Генеральній прокуратурі України на вищевказаній посаді.

За особливі заслуги щодо зміцнення законності в державі його нагороджено медаллю «15 років Державній прикордонній службі України», 2008 рік та нагрудними знаками «Почесний працівник прокуратури України, 2009рік і «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури» I, II і III ступенів, 2008, 2010 роки.

Виховує сина 20–ти років, студента Харківської юридичної академії та доньку 2,5 років.