Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у «Facebook».

Зокрема, співробітники управління з боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Сумській області зібрали документальні докази злочинної діяльності колишнього керівника прокуратури.

За наявною інформацією, державний радник юстиції III класу Білокінь Руслан Михайлович брав участь у кримінальному переслідуванні з політичних мотивів учасників сумського Євромайдану. Щоб залякати і чинити тиск на учасників протестних акцій, колишній прокурор 27 і 28 січня 2014 року масово підписував документи про оголошення їм підозри у скоєнні злочинів, кримінальні справи за якими було сфальсифіковано.

Через рік – 27 січня 2015-го – прокуратура Сумської області, своєю чергою, оголосила колишньому начальнику про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню мітингів), ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією) Кримінального кодексу України.

На цей час щодо підозрюваного екс-чиновника вирішують питання про обрання міри запобіжного заходу.

Злочини, скоєні за вказаними статтями, передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.