Як стало відомо, через тиждень, 30 вересня, в Оболонському райсуді Києва відбудеться попереднє слухання справи за звинуваченням екс-голови Львівського апеляційного адмінсуду Ігоря Зварича в отриманні хабарів в особливо великих розмірах.

Однак, як пише газета, керівник слідчої групи Володимир Жербицький, який фактично розкрив злочину «колядника» і був його головним викривачем, виведений своїм керівництвом за штат. Простіше кажучи, є реальним кандидатом на звільнення за статтею «скорочення штатів» (тобто, якщо він не погодиться на іншу роботу в ГПУ, то через 2 місяці буде звільнений). Формально Жербицький - у відпустці, його мобільний відключений, але один з колег-слідчих цю інформацію підтвердив. Він же припустив, що справа Зварича в процесі слухання якщо не розвалиться, то закінчиться символічним покаранням: «Жербицького адже вже кілька місяців як усунули від ведення справи Зварича. А новий керівник слідчої групи виявився не таким напористим. І Зварич відразу підбадьорився і зараз вибудовує сильну лінію захисту. Тому я не виключаю, що скандальній «колядника», який нікого зі своїх високопоставлених покровителів не здав, зарахують у відбутий термін проведене під слідством у СІЗО час, випустивши на свободу».

Попри це у Генпрокуратурі вважають, що на етапі досудового слідства вина Зварича доведена в повному обсязі.

Нагадаємо, кримінальну справу проти Зварича було порушено в грудні 2008 року - він підозрювався в отриманні $ 100-тисячній хабара за прийняття незаконного рішення. Зварич ховався, але був затриманий у березні 2009-го. У СІЗО суддя голодував на знак протесту і схуд на 17 кг, а влітку 2010-го він нібито намагався з'їсти сторінки з обвинувального висновку, з якими знайомився (попередньо попросивши слідчих залишити його наодинці з матеріалами справи). Правда, Турчина цю інформацію називає фантазіями ГПУ.