Про це в інтерв'ю «Deutsche Welle» розповів колишній власний кореспондент телеканалу НТВ в Німеччині Констянтин Гольденцвайг.

Він розповів, що на прокремлівських ЗМІ існує чітка схема, за якою мають зніматися «правильні» сюжети, про європейських політиків зокрема.

«От є подія. Наприклад, Петро Порошенко приїхав до Берліна. Це не може бути відображено об'єктивно в російських навколодержавних ЗМІ. Порошенко, без моїх до нього складних почуттів, має бути змішаний із брудом, Ангела Меркель оголошена маріонеткою США і т.д. Це не треба спускати згори», – сказав він. 

Матеріал, який не вписується у таку «схему», завжди вирізають.

«Після того, як тобі наказували щось показувати, а щось ні, це в якийсь момент перетворюється на самоцензуру. Навіщо шукати якісь інші точки зору, намагатися збалансувати подачу події, якщо все одно виріжуть? І ти сам береш участь у цьому досить ганебному процесі», – сказав журналіст.

За його словами, що робити щось окрім пропаганди на НТВ не було можливості.

«Я міг показувати життя сьогоднішньої Німеччини. Але в умовах нинішньої холодної війни все звелося до того, що ми розповідаємо, як нинішню російську владу підтримують прості німці, а в бундестазі сидять якісь ідіоти, або ми демонструємо, як розкладається і загниває Європа. Ось, іншої повістки просто і немає», – розповів журналіст.

раніше кореспондент НТВ Констянтин Гольденцвайг звільнився і вибачився за божевілля пропаганди Росії.