У Польщі на чверть скоротилася кількість запрошень на роботу для українців.

Про це повідомляє «Радіо Польща» з посиланням на дані Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі.

За словами голови комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарської палати Павла Кваші, основними причинами відтоку українських заробітчан є зміна трудового законодавства.

«Я б виділив 3 головні причини тенденції скорочення кількості зареєстрованих в Польщі заявок на працевлаштування громадян з України. Це зміни відповідного законодавства, згідно з якими, з 1 січня 2018 заявки на працевлаштування іноземців стали платними. У рамках цих змін також були зроблені заходів щодо припинення торгівлі фіктивними заявками», – зазначив він.

Також на думку експерта, Польща втратила свою популярність як місце сезонних робіт, в першій половині 2018 роки українці все частіше вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни, а також Ізраїль.

«У першій половині 2017 року ще не діяв безвізовий режим з Україною – не дивлячись на те, що заявка роботодавця все ще необхідна для легального праце стройства в Польщі на підставі біометричного паспорта, можливість вільного перебування в Шенгенській зоні також сприяє незаконному працевлаштуванню без необхідних документів, в основному в інших країнах ЄС», – розповів голова комітету.

Згідно зі звітом Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, у першій половині 2018 року було зареєстровано 692, 4 тисяч заявок на працевлаштування громадян України. Це на 212,3 тисяч менше, ніж за аналогічний період 2017 року.