До 2024 року абсолютно нереально збільшити українські зарплати до рівня польських.

Про це у коментарі «Вголос» розповів економіст Тарас Козак і розповів чому.

«Зарплата в Україні, як не дивно, зростає надто швидко протягом декількох років – щорічно на понад 10% у порівнянні зі зростанням  цін. Номінальна ж зарплата зростає на 15-20% (зараз середня заробітна плата в Україні становить близько 11 тисяч грн), – зазначив він. – Натомість економіка у нашій державі  так швидко не зростає, а навантаження на бізнес та підприємства і так достатньо високі, адже багато українців виїжджають за кордон і отримують там удвічі, утричі більше».

І додав: «Бо тут що важливо: не можна швидко досягнути рівня зарплат, як у Польщі,  штучно. Бо, якщо, до прикладу, курс долара зведеться до позначки 10 грн за 1 долар, то зарплати зростуть ще у 2,5 рази у доларах. І результатом таких дій буде те, що через певний період наша економіка просто зупиниться, адже буде не спроможною підтримувати такі зарплати».

Тому шляхом посилення гривні, за словами Козака, нереально збільшити зарплати на велику суму. А ВВП у нашій країні на  сьогодні на душу населення становить 4 тисячі доларів – в той час, як у Польщі 15 тисяч доларів. Зарплати ж тут є похідною. І не буває так, аби зарплата зростала без зростання продуктивності праці. Або це все просто закінчується величезною кризою».

«Тому, на мою думку, зростання зарплат у наступні кілька років буде відбуватися значно повільніше, менш, ніж на 10% вищезгаданих. І якщо протягом наступних 4 років зарплата зросте хоча б у 1,5 рази, – це вже буде непогано», – резюмував економіст.

Більше читайте тут: «Чи будуть в Україні «польські» зарплати?».