Об’єднання українського суспільства – це ключове завдання для новообраного Президента України. Бо та технологія, яку застосував Порошенко, була спрямована на внутрішній розкол.

Про це у коментарі «Вголосу» розповів екс-заступник секретаря РНБО Степан Гавриш.

«Причому він був другим таким Президентом після Януковича. Однак результати другого туру продемонстрували: ці зусилля не досягнули своєї мети і українське суспільство не розкололося, якщо говорити про внутрішньополітичну лінію, яка визначає позицію людей щодо стану країни та її геополітичного існування. А проблеми війни і миру, своїх і чужих були ключовим меседжем, на який розраховувала команда чинного Президента», – зазначив Гавриш.

За його словами, щодо несподіваного для всіх нас кандидата, який з’явився, по суті, з натовпу – Володимира Зеленського, то для нього це завдання виглядає набагато простішим, оскільки очевидно, що, ставлячи перед собою мету збудувати нову країну, як він її називає – «країну мрій», і рухаючись у напрямі розвитку нової системи демократії, коли влада не буде домінувати над суспільством, а буде ухвалювати рішення виключно в його інтересах, то подолання цього синдрому внутрішньої ворожнечі та розколу і невпевненості вибору йому швидше за все може вдатися.

«Питання лише у тому, чи дадуть йому змогу це зробити, бо основною загрозою для реалізації такого сценарію є внутрішній реванш старих політичних еліт, від яких зараз Зеленський відмовляється», – резюмував експерт.

Більше читайте тут: «Як «зшивати» українське суспільство після виборів?»