Про це розповів фахівець з IT-безпеки Геннадій Гулак, пише «Вести».

«Справа в тому, що інформація з вилучених сторінок зберігається як мінімум два місяці. До особистих даними, які можуть стати доступні ФСБ, відноситься вся інформація, залишена в інтернеті: прізвище, телефон, дата народження, місце проживання – все, що ви пишете при реєстрації. Причому особисте листування, якщо мова йде про соцмережі, може перехоплюватися спецслужбами прямо в момент написання», – повідомив Гулак.

Експерт порадив не вести важливу переписку в соцмережах, навіть у «Facebook», який не зареєстрований в Росії. Він також рекомендував заводити акаунти в соцмережах під вигаданими іменами і не писати там правдиву особисту інформацію.

«Пошту краще завести на gmail.com, але навіть там файли з інформацією потрібно пересилати в архіві з паролем, в якому не менше восьми символів – кирилиця, латиниця, великі і маленькі букви, а також цифри», – додав експерт.

Як відомо, з 1 серпня 2014 року у Російській Федерації набирає чинності новий антитерористичний закон, що надає повне право Федеральній службі безпеки країни на отримання практично всіх особистих даних користувачів інтернет-ресурсів, зареєстрованих у РФ.  Серед «небезпечних» ресурсів вважаються популярні «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс», «Моє коло», «Мій світ», «Мейл.ру» і LiveInternet.