Про це розповіла начальник відділу з підтвердження і оцінки відповідності ДП «Львівстандартметрологія» Леся Набокова під час прес-конференції на тему: «Обираємо безпечні мийні засоби» сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Леся Набокова зазначила, що, обираючи мийний засіб, в жодному випадку не слід робити свій вибір, орієнтуючись на рекламу та назву торговельних марок. Важливо знати склад того, що купуєте, тому варто уважно вивчити етикетку продукту.

«Коли ми бачимо на прилавках продукцію без детальної інформації, значить це є фальсифіковані мийні засоби. Якщо виробник не рекламує свою фірму, не надає її контактів, то це має викликати тривогу. З 1 січня 2012 року на екологічно безпечних продуктах має бути зображений значок - розірване коло з трилисником. Якщо ви побачите таке зображення, це означає, що продукція пройшла певне випробовування і поверхнево-активні речовини в ній розклалися, тому не несуть загрози для здоров’я населення», – пояснила Леся Набокова.

Вона наголосила, що мийні засоби, зокрема пральні порошки, світова наука класифікує, як найбільш небезпечні для здоров’я людини з усіх речовин, з якими вона контактує у побуті. Головна небезпека мийних засобів полягає в наявності у їхньому складі поверхнево-активних речовин та фосфатів.

За словами начальника відділу «Львівстандартметрології», ПАР – це складні організні сполуки, похідні вуглеводів, парафіну та нафти. Ці елементи призначені з’єднувати молекули бруду та жиру із молекулами води. Вони мають здатність накопичуватися у шкірі, а згодом викликати онкологічні захворювання та алергію.

«Зважаючи на шкідливу дію ПАР та фосфатів, раджу споживачам віддавати перевагу продукції без яскраво вираженого аромату, ополіскувати посуд від миючого засобу не менше 15 секунд в проточній воді, ретельно полоскати одяг та білизну після прання у гарячій воді, оскільки в холодній воді фосфати та ПАР практично не виполіскуються. При користуванні ніколи не раджу змішувати декілька засобів побутової хімії. Зрештою, користуйтеся рідкими мийними засобами для прання та прибирання, в них вміст фосфатів – мінімальний», – пояснила експерт.

Крім того, покупцям слід уважно дивися на упаковку продукту: бляклий колір, погано проставлений термін придатності, неакуратні шви, розгерметизовано упаковка – все це свідчить про підробку вибору.

Леся Набокова порадила купувати мийні засоби, які виготовляють у Львові. Вона зазначила, що більшість цих продуктів пройшли дослідження у «Львівстандартметрологія» і є безпечними для споживачів. Як приклад, Леся Набокова розповіла, що деякі місцеві виробники виготовляють мийні засоби на основі гірчиці та екстракту хвоща, тому в них взагалі немає ПАРів та фосфатів.