Про це пише «Цікаво».

Щоб набрати масу, слід споживати висококалорійну їжу. Ідеальна дієта, на думку дієтологів - білково-вуглеводна. 

«Дівчата повинні включити в свій раціон харчування ніжне куряче м'ясо, а краще грудку, молочні продукти, хліб, булочки, макарони, нешліфований рис. Саме такий раціон харчування дозволить не тільки набрати вагу, але і зробить міцнішими та витривалішими. На особливу увагу заслуговують жири рослинного походження. Наприклад, можна на ранок зробити собі бутерброд з вершковим маслом», - розповідають експерти.

Якщо мета - набрати вагу як можна швидше без шкоди для свого здоров'я, слід вживати борошняну продукцію. Наприклад, якщо потрібно набрати 4 кілограми за місяць, щодня слід вживати на тисячу кілокалорій більше за норму. «Налягайте на кисломолочні та молочні продукти з високим показником жирності. Визначте для себе час для перекусів. Обов'язково вкажіть в них: горіхи, фрукти, овочі або сухофрукти. Замініть яблука і ананаси, які спалюють жир, на печені яблука, стиглий виноград і банани. Якщо ви твердо вирішили набрати вагу, обмежте себе в споживанні кофеїну, так як він навпаки сприяє схудненню. Випивайте в день близько 2-х літрів рідини, включаючи супи, борщі, соки», - додають дієтологи.

«Якщо ви не хочете особливо обмежувати себе в їжі, але ваша основна мета - це якомога швидше схуднути, то вам доведеться дуже сильно постаратися. У цьому можуть допомогти інтенсивні фізичні тренування. Ще один не менш важливий фактор - це здоровий і повноцінний сон. З їжі віддавайте перевагу овочам, які мають низьку калорійність, вуглеводи потрібні організму, але їх кількість варто обмежити на половину від звичної вами норми. Цукерки та солодощі можна взагалі виключити. Замість чаю з цукром можна пити напій з медом», - радять експерти.

Кількість споживаних овочів для дівчат, які прагнуть схуднути - 400 грам. Не варто відмовлятися від молочної та кисломолочної продукції, яка просто необхідна під час інтенсивних фізичних навантажень. Особливу увагу необхідно приділяти жирності, яка повинна бути мінімальною. Якщо немає часу ходити у фітнес клуб, можна спокійно займатися вдома. Цілком достатньо 30 хвилин в день. Чудовий результат дає звичайний біг. З фізичних вправ віддайте перевагу: віджиманню, підтягуванню, присіданню. Весь комплекс потрібно виконувати в кілька підходів, відпочинок між ними по 1-2 хвилини.