Про це інформує прес-служба організації.

«Ми підтримуємо реформування вищої освіти, яке розпочало міністерство, проте адаптація навчальних програм вишів до стандартів Європейського Союзу означає не лише вузькофахову підготовку спеціалістів. Ключовим компонентом університетської освіти є гуманітарна складова, спрямована на утвердження цінностей свободи, демократії, поваги до прав людини, які є базовими в об’єднаній Європі», – вважає в. о. директора Центру досліджень визвольного руху Андрій Когут.

Експерти наголошують на тому, що необхідність загальнообов’язкового університетського курсу історії зумовлено тим, що доступ до інформації про порушення прав людини та боротьбу українців за свою незалежність десятиліттями обмежували.

«Спеціальні архіви, які містили повну інформацію про політичні репресії та злочини комуністичної влади, стали вповні доступними лише з 2008-го — початку 2010 року, а також з 2014-го. А шкільну програму, доповнену новітніми дослідженнями науковців після відкриття архівів, цензурував міністр освіти Дмитро Табачник. Маніпулювання історичними фактами, їхнє спотворення і перекручення є частиною інформаційної війни Росії проти України», – йдеться в листі до високопосадовців.

«Розуміння європейських цінностей неможливе без знання історичного контексту. Історія України є яскравим свідченням того, до яких наслідків призводять порушення прав людини та громадянина, зневага до людської гідності», – вважають у Центрі досліджень визвольного руху.