Про це повідомляє ТСН.

Першу з причин видно неозброєним оком.

«У нас не працює поліція. Можна подивитися – на кожному кроці порушення є», – каже експерт із безпеки дорожнього руху Олександр Крижанівський.

Після розформування ДАІ в 2014 році новим копам заборонили зупиняти водіїв для перевірки документів без причини, а також полювати з радарами із засідок. Тоді ж у відомстві обіцяли, що от-от має запрацювати автоматична система порушень дорожнього руху, однак її немає досі.

На аварійність впливає і дозволена швидкість: у європейських містах вона складає 50 км/год, а подекуди навіть і 30 км/год. В Україні ж номінально діє 60 км/год, але по факту можна їздити до 79 км/год без штрафів. Саме швидкість, за словами фахівця, зумовила велику кількість жертв аварії в Харкові.

«Наїзд на пішохода при швидкості 50 кілометрів на годину дорівнює падінню з третього поверху. При 90 кілометрах на годину – це 11-й поверх», – каже він.

Власник автошколи та професійний автогонщик Валерій Шевельов після перегляду відео моменту ДТП у Харкові припускає, що в цій ситуації теоретично можна було б уникнути зіткнення, якби водії грамотно діяли при появі раптової перешкоди. Адже гальмувати – хоч і передбачений правилами, проте не єдиний вихід у критичній ситуації. Тому експерт радить водіям відпрацювати на порожній дорозі чи спеціальному майданчику потрібний маневр, правильно тримати руки на кермі та навчитися керувати машиною в заносі. Але базова порада – все ж не намагатися проскакувати перехрестя на жовтий сигнал світлофора, а тим більше на червоне світло. На жаль, такі спроби для українських водіїв – цілком звичайна справа.

Після трагедії в Харкові у міністерстві внутрішніх справ заявили, що діятимуть рішучіше і вже до кінця року запровадять відеофіксацію на дорогах. А ще спробують зробити суворішим покарання за пиятику за кермом та інші порушення ПДР.

Загалом, за даними МВС, від початку року на дорогах України загинули 2317 людей, а постраждали понад 25 тисяч.

Нагадаємо, увечері 18 жовтня в Харкові автомобіль Lexus, який їхав на червоне світло, вилетів на тротуар та перекинувся. Внаслідок ДТП загинули 5 осіб, ще 6 отримали поранення різного ступеню тяжкості, серед них двоє жінок перебувають у дуже важкому стані.

За кермом Lexus перебувала 20-річна Олена Зайцева. Тепер їй загрожує 10 років ув'язнення.

 

«Вголос»