Вартість соняшникової олії в Україні за останні місяці зросла більш ніж удвічі. Таке здорожчання викликає масове обурення українців, адже Україна є одним із найбільших виробників соняшникової олії у Європі. Щоб стабілізувати ціни на внутрішньому ринку, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко та асоціація «Укроліяпром» підписали 19 квітня Меморандум про взаєморозуміння з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту олії соняшникової на 2020/2021 маркетинговий рік (вересень-серпень). Про це повідомляється на сайті міністерства.

У 2020/2021 маркетинговому році виробництво олії передбачалося  на рівні 5 920 тис. тонн. До підписання Меморандуму з учасниками ринку експорт оцінювався у 5 520 тис. тонн. Внутрішнє споживання соняшникової олії в Україні складає 400 тис. тонн.  У відповідному додатку до Меморандуму сторони узгодили граничні обсяги експорту соняшникової олії на 2020/2021 маркетинговий рік, які складають 5 380 тис. тонн.

«Впродовж останніх тижнів ми вели активний діалог з виробниками та експортерами олії. Були різні думки, але в результаті ми вийшли на консенсусне рішення, яке задовольняє усі сторони. Визначений оптимальний об’єм експорту олії, з одного боку, заспокоїть внутрішній ринок і наших споживачів. З іншого боку, погоджений граничний обсяг жодним чином не вплине на наші міжнародні зобов’язання і ми збережемо статус лідера на світовому ринку експортерів такої продукції», - прокоментував міністр Ігор Петрашко.

За даними Держмитслужби, за 7 місяців поточного маркетингового року на зовнішні ринки поставлено 3 520 тис. тонн соняшникової олії.

Генеральний директор асоціації “Укроліяпром” Степан Капшук вважає, що підписання меморандуму зніме напругу, що виникла, як на внутрішньому ринку, так і стане важливим сигналом для міжнародних партнерів України.

Ефективність підписання меморандуму про обмеження імпорту соняшникової олії зможемо побачити згодом на цінниках на олію.

Читайте також...