Про це заявив голова Держлікслужби Олексій Соловйов під час брифінгу в Кабінеті міністрів, повідомляє “Урядовий портал”.

“Завдяки переходу з 2010 року на європейські стандарти якості та виробництва у 2013 році обсяг експорту збільшився на 25%”, – підкреслив Голова Держлікслужби, додавши, що ліки вітчизняного виробництва поставляються на території усіх континентів, крім Австралії.

За його словами, сприятиме зростанню експорту ухвалення взаємного визнання з ЄС результатів інспекцій та контролів, консультації з приводу чого Держлікслужба вже розпочала з Європейською Комісією.

“Це дасть можливість експортувати ліки без додаткових технічних бар’єрів”, – зауважив він.

Соловйов також повідомив, що на сьогодні в Україні працюють 114 підприємств, які мають діючу ліцензію на виробництво лікарських засобів.

Крім того, він підкреслив, що значно збільшилися темпи росту обсягів реалізації продукції вітчизняного виробництва і на внутрішньому ринку.

“За підсумками 2012 року у грошовому еквіваленті випущено продукції вітчизняного виробництва 32%”, – підкреслив голова Держлікслужби.

При цьому він наголосив, що пацієнти в аптеках також надають перевагу українським лікарським препаратам, які значно дешевші за іноземні аналоги.

“Про це говорить статистика. 65% упаковок, які продаються в аптеках – це ліки вітчизняного виробництва. Така тенденція спостерігається протягом останніх десяти років”, – зазначив Соловйов.

Джерело: УП