Про це йшлось на круглому столі, який відбувся у ЛОО НСЖУ.

За словами заступника голови ЛОО НСЖУ Андрія Болкуна, чи не найбільше порушень прийнятих в Європі стандартів спостерігається у газеті «Експрес».

Тут і маніпуляція фактами, не надання можливості висловитись другій стороні, не спростування недостовірної інформації.

«Тому однією з вимог, що викладені у резолюції круглого столу, став заклик до факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка розпочати цикл досліджень щодо подання ЗМІ достовірної інформації», – йдеться в прес-релізі НСЖУ.

«Червоний колір у назві газети «Експрес» варто поміняти на жовтий, і все буде зрозуміло», – додав відомий український політик Олег Соскін.

Як зазначив А.Болкун сьогодні в українському медіа-просторі окрім поважних, традиційних, інформаційно-аналітичних видань з’являються  видання т.зв. жовтої преси або, говорячи без образ, таблоїдні газети для люмпену. І це також одна з ознак “європейського вибору України”. До речі, до прикладу, британський медіа-ринок також досить полярний. Тут присутні одночасно й найвищі зразки газетної справи, такі як Financial Times, Times, Daily Telegraph, Guardian, і найбільш низькопробні (а подеколи непристойні) жовті таблоїди – Sun, Daily Mail, Star. Слід визнати, що таке явище присутнє у будь-якому суспільстві – розвиненому й нерозвиненому. Різниця в тому, що демократична держава в особі уряду досить чутливо реагує на різні відхилення, пропонуючи правові рамки для преси. І приживаються вони лише в тому випадку, коли сприйняті журналістами й підтримані споживачами. На жаль, як зазначив А. Болкун, у даній ситуації все більше домінує не прагнення виконувати класичну функцію журналістики писати правду, а звичайні бізнесові інтереси, коли заради тиражу об’єктивність замінюється неперевіреною інформацією та сенсацією. І останнім часом газети «Блискавка», «Експрес» та інші стать яскравим зразком таких таблоїдних видань.

Учасники конференції прийняли резолюцію у якій, серед іншого, звернулись до представників ЗМІ з проханням відмовитись від принципу «Тираж, сенсаційність і прибуток виправдовують засоби», а журналістів –  від служіння будь-якій владі (у т.ч. і владі грошей) та закликали позбутись самоцензури, поважати власну гідність та професійну етику.

«Адже журналістика – це спосіб життя та мислення, професія, яка має асоціюватись із прагненням відстоювати Правду та Справедливість.

Шлях України до Європейського Союзу неможливий без побудови громадянського суспільства, що базується на визнаних правових, демократичних та моральних засадах. І особлива відповідальність у цьому процесі лежить власне на журналістах, редакторах, продюсерах, мовниках та власниках ЗМІ», – підсумовано в прес-релізі.