Колишня суддя Печерського районного суду Києва Оксана Царевич визнана невинуватою за обвинуваченням у винесенні неправосудного рішення щодо чотирьох людей, які брали участь у поїздці «Автомайдану» в Межигірʼя 29 грудня 2013 року. Таке рішення ухвалив суддя Шевченківського районного суду Києва Євген Мартинов, який виправдав колишню колегу «за недоведеністю складу злочину», повідомляє Радіо Свобода.

Мартинов зазначив, що у матеріалах немає доказів, які б свідчили про вину Царевич за ч .2 ст. 375 Кримінально кодексу (умисне постановлення завідомо неправосудного рішення в своїх інтересах). Суддя також визнав доказом матеріали, які подала Царевич, про те, що руху «Автомайдан» не існувало, бо він не був зареєстрований.

Прокуратура Києва повідомила, що вважає виправдання судді незаконним та буде його оскаржувати.

ПРОКУРАТУРА ОСКАРЖИТЬ ВИПРАВДУВАЛЬНИЙ ВИРОК СУДДІ, ЯКА ВИНОСИЛА РІШЕННЯ У СПРАВАХ АВТОМАЙДАНУ Прокуратура міста Києва…

Опубліковано Прокуратура міста Києва Вівторок, 30 червня 2020 р.

На думку прокурора, у ході судового слідства сторона обвинувачення надала достатньо доказів того, що суддя вчинила кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 375 КК України.

Як відомо, у березні 2015 року Верховна Рада України надала згоду на арешт суддів Печерського райсуду Оксани Царевич, Віктора Кицюка та Сергія Вовка.

У вересні 2017 року судді Вовк, Кицюк і Царевич спробували поновитися на посадах.