Законопроектом пропонується до  ч. 1 статті 1 Закону України «Про екстрену медичну допомогу» запровадити спеціалізовану бригаду екстреної медичної допомоги (кардіореанімаційну, протишокову, токсикологічну, психіатричну) – як вид  бригади екстреної медичної допомоги станції екстреної (швидкої) медичної допомоги або центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, завданням якої є надання екстреної медичної допомоги людині у невідкладному стані.

У пояснювальній записці йдеться про те, що спеціалізована бригада – це бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги  до складу якої входить лікар-спеціаліст (наприклад кардіолог, невропатолог, психіатр, педіатр) або лікар екстреної (швидкої) медичної допомоги з додатково отриманою спеціалізацією (наприклад токсиколог).

Спеціалізований санітарний транспорт для цих видів бригад повинен бути відповідно оснащений обладнанням  в залежності від виду надання екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Як писав Вголос, Закон авторства Тетяни Бахтєєвої «Про екстрену медичну допомогу» вступив в законну силу з початком 2013 року.