Кореспондент Вголосу на власні очі бачив, як сім’я львів’ян організувала справжній екстрим-відпочинок економ-класу на березі Чорного моря.

Під час відпочинку у селищі Штормове, що біля Євпаторії, зустрівся із сім’єю Новаків зі Львова, яка уже кілька років поспіль влаштовує собі екстрим-відпочинок. На окраїні селища вони поставили старенький німецький трейлер, поблизу нього розбили два намети, поставили столик з кріслами, поруч стоїть їхній білий Фольцваген. І усе це - за сім-вісім кроків від моря.

«І ось так уже три тижні відпочиваємо, - радісно повідомляє нам майже темношкірий пан Ярослав. - Уже п’ятий рік поспіль приїжджаємо сюди - як мінімум на місяць. Повітря багато, моря багато, пляжу багато, а людей немає. Що ще треба? Живемо у старенькому німецькому трейлері 70-х років, який зичу у свого колеги по роботі. Поблизу нього обов’язково має бути палатка. Вона захищає і від сонця, і від дощу».

«У нашому трейлері є все необхідне на всі випадки життя, - бере слово пані Лариса, дружина Ярослава. – Навіть холодильник, де на продукти дує холодне повітря. І при 30-ій градусній спеці він виконує свою функцію, щоправда уже не так, як би цього хотілося. Старенький уже».

«Деякі наші сусіди холодильник роблять в інший спосіб: виривають яму, заливають водою, і ставлять туди продукти. Зверху чимось накривають, - продовжує пан Ярослав. - За питною водою їздимо у село, там у нас уже напрацьовані зв’язки – дають безкоштовно (сміється). Маємо тут древню плитку, однак вона працює і нас годує. Плитку, як і вагончик, взяв у товариша, щоправда уже в іншого (сміється). Служить нам уже четвертий рік. Для приготування їжі використовуємо газ у балоні. Моя дружина перед тим, як підійти до такої плитки, пройшла інструктаж з техніки безпеки. Уже звикла, не боїться».

Сім’ я їсть усе свіже, щойно приготовлене. Увечері складають меню на наступний день, за продуктами ходять на місцевий ринок або їздять в Євпаторію.

«Недалеко від нас є лікувальні грязі, - знову бере слово господар економ-екстрим-відпочинку. - Інколи ходимо і намащуємося ними. Кажуть, вони омолоджують організм..

Коли бувають дощі і грози, а таке буває рідко, палатку може знести. Ловимо її на певній відстані від нас. Бувало й таке, що нам сусіди її приносили, або ми ловили палатку сусідів. Коли ми перший раз приїжджали сюди відпочивати, погода була ідеальною впродовж місяця й ми думали, що так буде весь час. Ні, погода іноді псується. Бувають і шторми, то ж палатки слід добре кріпити. За один відпочинок нам доводиться пережити одну серйозну негоду, то ж набираємось цінного досвіду. Минулого року був такий шторм, що ми ловили людські матраци. Потім люди приходили і за певний могорич просили повернути (сміється).

Маємо тут також світло, яке йде від стреллера (12 вольт), власний мангал, дрова. Приготувати шашлик можемо у будь-який час дня і ночі. Душ також у нас є, однак ним не користуємось, бо нам неодноразово казали, що морську воду не можна змивати днів 5-6. Морська сіль повинна в’їдатися в шкіру, тоді людина буде здоровішою. Якщо треба душ, їздимо на базу у село.

- Засинаємо під шум хвиль, - каже пані Лариса. – Приїхавши з міста, де кожного дня чуєш шум машин, слухати мелодію хвиль – справжня насолода. Зуби чистимо на березі моря. Неодноразово чула, що це корисно тим людям, які мають проблеми з яснами. Перемо одяг та миємо посуд також у морській воді. Вода тут чиста. Недаремно купатися сюди приїжджають мешканці Євпаторії. Кажуть, у них багато людей, пляжі та туалети платні, а відтак багато людей природні потреби справляють…у морі.

Львів’яни мають тут деякі часткові блага цивілізації. Про новини у світі довідуються з інтернету через мобільний телефон. Його заряджають від акумулятора машини. Окрім того, завжди на зв’язку з колегами. Коли приїжджали сюди у попередні роки, брали з собою телевізор, який працював від мережі 12 вольт, але цього року його не брали, нема бажання дивитися.

Музики не бракує. У сусідньому селищі Поповка кожного літа триває щорічний міжнародний музичний фестиваль Казантип. Інколи тут чути музику настільки, що можна танцювати не березі моря. Під час кожного такого відпочинку сім’я один-два рази їздить кудись на екскурсії. За кілька років Крим об’їздили майже повністю.

На чотирьох такий місячний відпочинок обійдеться у вісім тисяч гривень. Це з усім, навіть з дорогою. За рік таку суму можна відкласти, то ж львів’яни радять так відпочивати усім, бо тут заряджаєшся енергією на увесь рік.

P.S. І я там був , і я там жив . Враження справді незабутні  .