Ellie Goulding "Lights" (2010)

Ще одна британська штурмовальниця чартів з дуже очевидним закосом під старших сестричок. Чарти штурмуються успішно. Треки розходяться фільмами. Стайли витримані вірно. Ідеологічні настрої – також.

Радіоформатність рулить повноформантно. Романтичний попса-рок з обов'язковими баладками розбавлений сінті-ритмами в дусі минулорічної Little Boots і тільки на старті дівчинка дає якогось фолку, одночасно нагадуючи K.T Tunstall, Bat For Lashes і Joanna Newsom.

В цілому світло цього диску плаває у наборі традиційних маніпулятивних радіоштучок з інфантильним автотюном і крихкими дівчачими сльозами в період першої закоханості. Сінтяки вже звично ностальгійно витанцьовують спогади про все добре, що є у перших романтиках, або згадують про тяжке життя з бойсами, які не помічають деяких дівчачих мучач і натяків. Попса-рок традиційно намагається прорватись до нових висот, надій і сподівань у великому Уявному.

Баладки вже аж такі візерунчасті у формі сердечка, що далі немає куди. Сопельки ніжні-преніжні, десь в репертуарі тінейджерських Cутінків. Та дай Боже, шоб таке було в українському, так званому шоу-бізі.

Бажання зустрітись з принцом на білому слоні таке велике, що аж не дивно, що уся ця баладкова романтика впадає у напівмістичне поклоніння ще незнаним, але вже очікуваним Любовам.

1. Guns and Horses
2. Starry Eyed
3. This Love (Will Be Your Downfall)
4. Under the Sheets
5. The Writer
6. Every Time You Go
7. Wish I Stayed
8. Your Biggest Mistake
9. I'll Hold My Breath
10.Salt Skin

The Dead Weather "Sea Of Cowards" (2010)

Супербандове рівняння дебютника The Dead Weather на Led Zeppelin транзитом через Suicide і RATM нікуди не зникло. Мінімалістичність ледве втримує супербанду від падіння в пародіювання квадратів жанру. І десь на цьому моменті непадіння, можна писати, що "Sea Of Cowards" все ж кращий за "Horehound". Врізноманітненість та витриманість диску привозить деякі згадки про прог і навіть електронічку.

Перевірені вічністю та суперстарним Христом хардові ходи впадають у психоделію. Блюз-рок дістається потрібної романтичної потойбічності. На диску, на відміну від дебютника, можна навіть назвати трійку привабливих номерів за які немає бути соромно. "I'm Mad" вдало ілюструє шизу-матінку пилорамністю саунду. "I Can't Hear You" – також розташувався неподалік. Та й саундова деформація в дусі Pussy Galore на "Looking at the Invisible Man" – не крутить теляткам хвости.

Можливо, згідно геометричної прогресії, на своєму 3-му альбомі The Dead Weather нарешті вдасться осягнути усю велич філософського каменю.

1. Blue Blood Blues
2. Hustle and Cuss
3. The Difference Between Us
4. I'm Mad
5. Die By the Drop
6. I Can't Hear You
7. Gasoline
8. No Horse
9. Looking at the Invisible Man
10. Jawbreaker
11.Old Mary

The Apples in Stereo "Travellers in Space and Time" (2010)

Витриманий космо-стайл заслужених денверських інді-рокерів The Apples in Stereo, чіткий, як орбіта Сонця. Жодних рукоблукань в безмежних просторах Всесвіту.

Банда часто перетинається з саундами The Flaming Lips і усе це відбувається на ниві неминаючої любові до британців Electric Light Orchestra.

Electric Light Orchestra тут непомильні, як папаримський. Букет мелодій з кінця 70-х і початку 80-х з незабутнім саундом синтезаторів – владарюють безроздільно. Роботи і вокодери – тут найкращі друзі дівчаток. Ще той, олдовий космо-оптимізм визирає з кожної мелодії. Навіть не намагаючись відволікатись від вищезгаданостей, The Apples in Stereo викочують жмут яскравих поп-мелодій від яких не сховатись навіть на Альдебарані. Також два рази альбомом пробігає краутний моторік, що також в межах контексту 70-х.

Веселість від впізнавання закономірно на фініші впадає у відвертий стьоб, хоча найкраще фінішувати оркестрованою баладкою з ностальгійним відлітанням у ритмічну далину.

До всього іншого, можна ще й згадати вилазки на території павер-попу і коледж-року, а "C.P.U." дивним чином перетинається з "Between Love and Hate" The Strokes. Одні з найкращих пострибунчастих поп-хітів альбому "Dream About the Future" і "Hey Elevator" перестрибують хіт "Energy" з попереднього альбому "New Magnetic Wonder" (2007), бо народжені з води і роси, ще більш кращого треку ELO – "Yours Truly, 2095" з альбому "Time" (1981). Поблизу ще й тусують совкові Зємлянє зі своєю (?) "Травою у дома".

Олдовий оптимізм The Apples in Stereo бризкається веселками і роботи пританцьовують цілими бригадами утворюючи, якщо подивитись з космосу – фігурки рожевих медведиків. "Hey Elevator" тому, ще один незайвий радіомаячок.

1.The Code
2.Dream About the Future
3.Hey Elevator
4.Strange Solar System
5.Dance Floor
6.C.P.U.
7.No One in the World
8.Dignified Dignitary
9.No Vacation
10.Told You Once
11.It's All Right
12.Next Year at About the Same Time
13.Floating in Space
14.Nobody But You
15.Wings Away
16.Time Pilot

Guido "Anidea" (2010)

Дебютний диск брістольського дабстеп-продюсера з торжественним креном у вонкі. Еренбішність тут піднімається до естетичних красот уявного світу. Вповільнено застигає кожним артистичним рухом і набуває тієї аристократичної статусності.

Оркестровані семпли демонструють оту необхідну вищість. Статусне розслаблення досягається джазовими атмосферами. Дарковості тру-дабстепу тут майже не відшукати, бо на нарцисичній рапіді не до того. Вонкі привозить чистий балет в усій красі ("Cat In The Window") та стьобну аналогову атмосферу фільму Гості з майбутнього на якій можна відчути синтезаторний вплив альбому 808 State 1988 року розливу ("Tango").

Неописуєма релаксійність звільняється від власних пут тільки на 2-му боці диску. Де вже можна відшукати хоч якесь шаманство травматичного досвіду. З'являються не так зарогові несподіванки, як їх тремтливе очікування в тривожній таймовості годинника. Роздвоєність атмосфери викристалізується в "Tantalized" родовими криками небезпечної можливості злиття двох протилежних ідеологій (дабстеп і еренбі) і лише проголошує їх тимчасово вимушений компроміс.

Болючою красою такого компромісу і є більшість треків альбому. Особливо, стартові "Anidea", "Orchestral Lab" і "Woke Up Early". Краса травмує, тому особливо жирно духові видувають її сексуальну владність на "Beautiful Complication". Отака заворожуюча, медузо-горгониста краса, яка не витримує довгого погляду.

1.Anidea
2. Orchestral Lab
3. Woke Up Early
4. Cat In The Window
5.Beautiful Complication (feat. Aarya)
6. Mad Sax
7. You Do It Right
8. Take Me Higher
9. Way U Make Me Feel (feat. Yolanda)
10. Tango
11. Shades of Blue
12. Tantalized