Олег Махніцький зазначив, що ENEMO чітко вказала, що вона є занепокоєна змінами в процесі формування дільничних виборчих комісій, оскільки новий підхід єдиного жеребкування не може гарантувати справедливого збалансованого представництва політичних партій у дільничних комісіях.

«ENEMO закликає ЦВК переглянути своє останнє рішення і забезпечити справедливий і збалансований склад дільничних виборчих комісій у округах шляхом проведення окремого жеребкування партій для кожної дільничної виборчої комісії», – розповів свободівець.

Крім того, за словами Олега Махніцького, представники міжнародної місії рекомендують ЦВК забезпечити прозорий процес ухвалення рішень, надаючи проекти рішень та пропозиції перед зустрічами до ЦВК і хоча б оголошувати порядок денний.

Олег Махніцький додав, що у «Свободи» були зустрічі з іншими місіями, зокрема зі США, які також дали негативну оцінку рішенню ЦВК про зміну процедури формування складу ДВК.

«Ми маємо наслідки, що вже навіть при зустрічі в Ялті Кондоліза Райс також дала негативну оцінку оцим процесам щодо зміни порядку формування дільничних виборчих комісій», – додав свободівець.

Нагадаємо, 13 вересня Центральна виборча комісія змінила порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій на виборах Верховної Ради. Цим рішенням ЦВК затвердила, що включення кандидатур до складу ДВК буде проводитися шляхом проведення однієї процедури жеребкування. Раніше передбачалося, що таке жеребкування мало проводитися окремо щодо кожної дільничної комісії певного округу.