Про це повідомила прес-служба компанії.

Під час прес-конференції, присвяченій відкриттю представництва, президент компанії Юрій Недашковський відзначив, що основними завданнями брюссельського офісу є тісна взаємодія з представниками Європейської Комісії та Європейського Енергетичного співтовариства для адаптації українських норм і правил до європейських стандартів; більш тісна співпраця з європейськими інституціями, у тому числі – ЄБРР і Євроатомом; розширення кола партнерів для спільних проектів в Україні та Європі. Крім того, представництво має презентувати можливості та перспективні напрямки розвитку української атомної галузі для європейських інвесторів.

На відкритті представництва були присутні близько 60 представників державних та комерційних структур країн ЄС.

 «Енергоатом» сьогодні реалізує багато спільних проектів з європейськими інституціями, нещодавно отримав кредит ЄБРР та Євратому на суму 600 млн. євро для підвищення безпеки і модернізації атомних енергоблоків.

У свою чергу голова представництва «Енергоатома» в Брюсселі Андрій Тюрін відзначив, що однією з головних завдань нового офісу буде координація співпраці з європейською промисловістю та міжнародними організаціями у ядерній галузі.

«Енергоатом бажає прийняти найвищі стандарти врядування у відповідності до європейських та міжнародних норм. Однією із найважливіших цілей буде наслідування державної політики та нормативно-правових актів ЄС у сфері енергетики та кліматичних змін», - додав він.

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» створено у жовтні 1996 р. Компанія є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків, загальною встановленою потужністю 13 835 МВт.

Основна мета діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом» – збільшення виробництва електроенергії та коефіцієнта використання встановленої потужності АЕС за умови постійного підвищення рівня безпеки експлуатації. ДП «НАЕК «Енергоатом» забезпечує майже 50% потреби України в електроенергії.

Україна посідає сьоме місце в світі за показником встановленої потужності АЕС.