Про це йдеться в наказі міністерства від 4 червня, повдомляє «DT.UA».

«Визначити терміном створення умов для синхронної роботи з енергосистемами країн ЄС та інтеграції ринків четвертий квартал 2016 року», – йдеться в документі.

Крім цього міністерство доручило НЕК «Укренерго» у двотижневий термін розробити план першочергових організаційно-технічних заходів для підготовки об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України до роботи з об’єднання енергосистем європейських держав.

Також наказом доручено заступнику Вадиму Улиде, як координатору проекту, забезпечити оптимізацію структури НЕК «Укренерго», передбачивши посаду заступника директора з інтеграції ОЕС України.

За оцінками експертів, обсяг коштів, необхідних для синхронізації енергосистеми України з енергосистемою ЄС, може досягти близько 1 млрд дол.

Україна в 2013 році збільшила виручку від експорту електроенергії в країни Європейського Союзу, Молдову і Білорусь на 0,94% у порівнянні з 2012 роком – до 580,1 млн дол.

НЕК «Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію Об’єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває у підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.