Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній уважає недоречним скликати зараз Помісний собор за участю єпископів, кліриків і мирян.

Про це він сказав в інтерв’ю "Укрінформу".

"Собор – це засіб, а не мета, і за потреби в майбутньому будуть відбуватися й архієрейські, і помісні собори в нашій церкві, але Собор покликаний вирішувати певні конкретні питання. Помісний собор скликати недоречно з тієї причини, що заклики до нього сполучені з намаганням відкинути Об’єднавчий собор", – сказав митрополит Епіфаній.

Глава ПЦУ також зазначив, що "дехто бачить потребу скликання Собору в тому, щоб повернути все назад, у стан до 15 грудня минулого року, але це вносить тільки смуту і розділення в нашій церкві, тому зараз нагальної потреби у проведенні Собору немає".

"Декілька місяців тому ми провели Об’єднавчий помісний православний собор, на якому практично одноголосно прийняли статут цієї Церкви. Зараз немає нагальної потреби його скликати. Але ми, як Церква, будемо керуватися соборно, будуть збиратися собори в міру необхідності. Згідно зі статутом, помісні собори в нашій Церкві повинні проводитися раз на п’ять років, архієрейські собори повинні збиратися кожного року. Але якщо є необхідність, то може збиратися і частіше", – сказав предстоятель ПЦУ.

Як писав "Вголос", Епіфаній видав указ про визнання недійсними документів від УПЦ КП.

Додамо, Філарет розповів, як Порошенко та Епіфаній обманули його.