На думку глави Православної церкви України митрополита Київського й усієї України Єпіфанія, наразі ще передчасно говорити про отримання статусу патріархії для ПЦУ.

Про це Епіфаній розповів в інтерв’ю LB.ua.

"Я вважаю, що рано говорити (про отримання статусу патріархії. — Ред.). Ми робимо тільки перші кроки в нашому становленні. І давайте не говорити про такі неосяжні речі. Так, у майбутньому ми цього не відкидаємо. І ми будемо йти цим шляхом, але нам треба зараз утвердитися", — сказав Епіфаній.

Надання патріархії ПЦУ, наголосив Епіфаній, це питання майбутнього.

"Але я не хотів би обмежуватися певними хронологічними рамками. Це буде в майбутньому, давайте зараз працювати над нашим становленням. Коли ми зміцнимося, коли об'єднаємо все українське православ'я навколо київського престолу, тоді й зможемо претендувати", — пояснив глава ПЦУ.

Епіфаній наголосив, що насамперед, ПЦУ повинні визнати інші православні Церкви.

"Якщо ми з першого дня будемо ставити для себе такі великі завдання, ми не зможемо виконати те, що ми повинні виконувати сьогодні", — сказав Епіфаній, зазначивши, що всі православні Церкви, яким надавали автокефалію, отримували початковий статус — митрополію.

Як писав “Вголос”, 30 січня Міністерство юстиції України офіційно зареєструвало Київську митрополію ПЦУ.

Реєстрація ПЦУ викликала істерію в московських попів — вони назвали це “рейдерством”.

Раніше Міністерство культури України офіційно зобов’язало УПЦ МП змінити назву на РПЦ.

Також Мінкульт оприлюднив перелік релігійних організацій, які підпадають під дію частин 7 та 8 статті 12 закону “Про свободу совісті та релігійні організації” та повинні змінити свої назви.

Натомість УПЦ МП стверджує, що її перейменування на РПЦ неможливе.