Соціал-демократична партія (об’єднана) вимагає відставки заступника генерального прокурора Віктора Шокіна у зв’язку із справою колишнього першого заступника голови державної адміністрації у Вінницькій області Миколи Дмитренка. Про це журналістам заявив перший заступник голови СДПУ(о), депутат Верховної Ради Нестор Шуфрич, повідомляють "Українські Новини".

За його словами, рішення Апеляційного суду Києва про скасування арешту Дмитренка доводить, що Генеральна прокуратура затримала його незаконно.

Шуфрич заявив, що у зв’язку з цим завтра буде направлена заява на ім’я генпрокурора Святослава Піскуна з вимогою відставки Шокіна і слідчого у справі Дмитренка, а також з вимогою розслідувати порушення, пов’язані з його затриманням.

"Ми даємо 40 днів Генеральній прокуратурі, щоб провести розслідування порушень, пов’язаних з незаконним затриманням Миколи Дмитренка", - заявив депутат.

Шуфрич також сказав, що СДПУ(о) в перший пленарний тиждень роботи Ради вимагатиме від Генпрокуратури звіту в Раді у справі Дмитренка і справі голови Донецької обласної ради Бориса Колесникова.

Він також заявив, що партія має намір подати позов до Генпрокуратури про відшкодування моральної шкоди, завданої Дмітренку в результаті його утримання під вартою.

Крім того, за словами Шуфрича, СДПУ(о) має намір направити заяву у Вищу раду юстиції з вимогою звільнити суддю Печерського районного суду Києва, яка ухвалювала рішення про арешт Дмитренка.

Шуфрич заявив, що він переконаний в тому, що дії Шокіна і слідчого у справі Дмитренка заслуговують притягнення до кримінальної відповідальності.

За словами Шуфрича, зараз Дмитренко перебуває на операційному столі і лікарі роблять йому операцію у зв’язку із загостренням хронічного холециститу.

Шуфрич пов’язує загострення хвороби Дмитренка з його утриманням під вартою. "Я раджу зараз Шокіну, слідчому в ці хвилини піти в церкву і замовити молебень за здоров’я Дмитренка", - сказав Шуфрич.

proUA