У парламенті зареєстровано законопроект про особливості звільнення осіб, що суміщають повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності.
Законопроект внесли члени фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук, Ігор Шурма, Володимир Заєць, Нестор Шуфрич, Юхим Фікс. Усього в парламенті налічується 29 депутатів-сумісників, передає «Інтернет-репортер».

Згідно з Конституцією народні депутати здійснюють свої повноваження на постійній основі, вони не можуть мати іншого представницького мандата або бути на державній службі.

У разі сумісництва депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата припиняються достроково на підставі рішення суду.
Згідно з законом про статус народного депутата парламентарій не має права бути членом Кабінету Міністрів, керівником центрального органу виконавчої влади, обіймати посаду міського, сільського, селищного голови, входити до складу керівництва, правління або ради підприємства з метою отримання прибутку, займатися будь-якою оплачуваною діяльністю, окрім викладацької, наукової і творчої, а також медичною практикою у вільний від виконання депутатських обов’язків час.