Закарпатський обком Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) вимагає негайного звільнення Івана Росохи з-під варти і висловлює рішучий протест з приводу "масових і зухвалих порушень закону, які здійснюються в Закарпатті, зокрема, та Україні в цілому в рамках кампанії політичної розправи з опозиційними силами". 

Наводимо текст заяви повністю.

Заява Закарпатського обкому СДПУ(О) у зв’язку із затриманням члена бюро обкому партії, голови благодійного фонду „Відродження Закарпаття” Івана Росохи

4 червня в Ужгороді співробітниками МВС під абсолютно надуманим приводом було затримано колишнього керівника апарату обкому СДПУ(О), члена бюро обкому партії, голову благодійного фонду „Відродження Закарпаття” Івана Росоху. Проти нього порушено кримінальну справу за ст.191 ч.5 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Абсурдність звинувачень, висунутих Івану Рососі, не піддається ніякій критиці. Сумнівний привід для затримання ще раз підтвердив, що нова влада поставила собі за мету у будь-який спосіб розправитися із активістами опозиційних сил, підтверджуючи зайвий раз страх перед своїм політичним майбутнім.

Нагадаємо, що вся діяльність фонду „Відродження Закарпаття” здійснювалась виключного на громадських засадах. У ньому не було штатного персоналу, ніхто не отримував заробітну плату чи іншу винагороду. Фонд не мав і не має ніякого майна, офісів чи автотранспорту. Згідно статуту фонд здійснював реалізацію проектів у галузі культури, спорту, охорони здоров’я, соціального захисту. До прикладу фонд, „Відродження Закарпаття” надав відчутну фінансову допомогу на спорудження пам’ятника Чорнобильцям і виготовлення в бронзі пам’ятника А.Волошину в Ужгороді, підтримав проведення конкурсів „Міс Закарпаття” та міжнародного дитячого пісенного фестивалю „Кордони єднання”, реалізував проект надання безкоштовних медичних аптечок понад 2000 малозабезпеченим громадянам, інвалідам та одиноким пенсіонерам. Фонд надавав підтримку футбольному клубу ОСК „Закарпаття” та гандбольному клубу „Карпати”, співпрацював з різними обласним газетами в реалізації мас-медійних проектів.

Закарпатський обласний комітет заявляє рішучий протест проти відвертого тиску на лідерів СДПУ(О). Затримання Івана Росохи – після арешту секретаря обкому СДПУ(О) Івана Різака та члена обкому СДПУ(О) Віктора Дяченка - це не що інше, як продовження політичних репресій в області проти об’єднаних соціал-демократів, намагання влади не тільки дешевим політичним популізмом завоювати прихильність громадян на майбутніх парламентських виборах, але й вибити із передвиборчої боротьби сильного опонента.

Вкотре було продемонстровано, що правоохоронні органи для представників влади – це слухняне знаряддя у боротьбі з політичними опонентами та всіма, хто має сумніви щодо її "чесності і прозорості".

Закарпатський обком Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) вимагає негайного звільнення Івана Росохи з-під варти. Ми висловлюємо свій рішучий протест з приводу масових і зухвалих порушень закону, які здійснюються в Закарпатті, зокрема, та Україні в цілому в рамках кампанії політичної розправи з опозиційними силами. Закарпатський обласний комітет СДПУ(О) заявляє про свою готовність вдатися до рішучих кроків з метою відновлення справедливості.