Фракція СДПУ(о) у Верховній Раді готова голосувати за ухвалення в пакеті законопроектів відносно вступу до СОТ у разі, якщо завтра всі депутати-сумісники складуть із себе депутатські повноваження. Про це в понеділок в інтерв’ю журналістам заявив лідер фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук.

Кравчук відзначив, що таку вимогу фракції СДПУ(о) підтримали багато лідерів депутатських фракцій і груп під час погоджувальної ради в понеділок. Крім того Кравчук відзначив, що під час погоджувальної ради було запропоновано прем’єр-міністрові Юлії Тимошенко направити Президентові подання на депутатів-сумісників, у якому б зазначалось те, що у разі їхньої відмови від добровільного зняття із себе депутатських повноважень вони будуть звільнені зі своїх посад.

Кравчук також відзначив, що фракція СДПУ(о) вимагає від нинішньої влади «негайно перестати знущатися на Верховною Радою і народними депутатами». Він, зокрема, відзначив, що більшість народних депутатів занепокоєні заявами міністра внутрішніх справ Юрія Луценка про те, що він має намір просити позбавити депутатської недоторканності 16 народних депутатів. Кравчук наголосив, що в такий спосіб нинішня влада намагається підкреслити, що в парламенті «дуже багато злочинців». Кравчук також розцінює подібні заяви міністра внутрішніх справ, як ні що інше, як «замовлення перед виборами».

Кравчук також відзначив, що багато лідерів депутатських фракцій і груп підтримують пропозицію СДПУ(о) у четвер не розглядати питання про звільнення і призначення суддів доти, доки не буде остаточно вирішено питання з депутатами-сумісниками.

У свою чергу в інтерв’ю журналістам голова парламентського комітету регламенту і депутатської етики Валентин Матвєєв підтвердив інформацію про те, що Апеляційний суд міста Києва припинив повноваження 10 депутатів-сумісників. При цьому Матвєєв відмовився називати прізвища тих депутатів, яких суд позбавив депутатських повноважень.

ProUa