Як повідомляє «5 канал», гелікоптери, корвети і тральщики шведської армії від п’ятниці прочісують води Стокгольмського архіпелагу, звідки до столиці країни кілька десятків кілометрів. Військові кажуть: за вихідні підозрілий об’єкт бачили щонайменше тричі.

«Збройні Сили Швеції зазначають – досить імовірно, що в Стокгольмському архіпелазі відбувається певна іноземна підводна активність. Це може бути субмарина чи малий підводний човен. Може бути дайвер з підводним транспортним засобом, або просто пірнальники, яким нема чого робити на нашій території», – заявив контр-адмірал Андерс Гренстад.

Шведська армія ділиться деталями пошуків вкрай стримано, а от місцеві медіа – навпаки, красномовні. Найбільш популярна версія, що у водах неподалік Стокгольма російський підводний човен, ймовірно – в аварійному стані. Не виключають, що персонал міг залишити субмарину й сховатися на одному з численних островів архіпелагу.

«Шпигунська» історія здається шведам вельми ймовірною, адже в останні місяці російські літаки і судна не раз порушували простори європейських держав. Окрім того, в Швеції ще добре пам’ятають протистояння часів Холодної війни. У 80-х шведський флот регулярно полював на радянські субмарини у своїх територіальних водах.

Росія «переводить стрілки» на Нідерланди, які, в свою чергу, таку версію рішуче заперечують.

Непереконливою вона здається і балтійським країнам. Естонія побоюється, що Росія порушить і її територіальні води, тож з посиленою увагою стежить за Балтійським морем. Литва переймається долею свого LNG-терміналу, адже саме зараз судно, що перероблятиме скраплений газ і вирішить енергетичні проблеми країни, пливе Балтійським морем.