Міністри закордонних справ Естонії та Латвії Урмас Рейнсалу та Едгар Рінкевич виступили в п'ятницю зі спільною заявою, в якій повідомили про запровадження національних санкцій стосовно офіційних осіб Білорусі.

Про це інформує Інтерфакс-Україна.

"Міністри вітають підсумки зустрічі Ради Європи, що відбулася 19 серпня, і ухвалили рішення запровадити індивідуальні санкції стосовно офіційних осіб Білорусі, що відповідають фальсифікацію президентських виборів у Білорусії та застосування надмірної сили проти мирних демонстрантів у містах Білорусі", – йдеться в заяві МЗС Естонії.

У ній зазначено, що "Естонія та Латвія високо оцінюють основоположні принципи демократії, одним з яких є право на вираження своєї політичної волі шляхом проведення справедливих виборів".

"Естонія та Латвія склали список чиновників Білорусі. Санкції передбачають візові заборони. Установлювані до запровадження незабаром санкцій Європейського Союзу двосторонні санкції відповідають державному розпорядку", – наголошують міністри.

Конкретні списки міністри нададуть найближчим часом своїм урядам.

Міністри запевнили, що "Естонія та Латвія продовжать активну роботу на підтримку посилення громадянського суспільства Білорусі".

За їхніми словами, Білорусь є і залишиться важливою сусідньою державою для Естонії та Латвії, і ці дві країни і в майбутньому підтримуватимуть добросусідські відносини з білоруським народом.

Як відомо, голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Євросоюз запровадить санкції проти осіб, які причетні до насильства та репресій і фальсифікації виборів у Білорусі.