Міністр внутрішніх справ Ханно Певкур пояснив, що, оскільки прикордонний договір між Естонією і Росією не ратифіковано, лінію кордону між ними, що розділяє підконтрольні юрисдикції держав території, розглядають як тимчасову контрольну лінію, повідомляє видання BNS.

«Нині складно уявити, що прикордонний договір з Росією можуть ратифікувати найближчим часом, тому вкрай важливо, щоб траєкторію контрольної лінії чітко зафіксував уряд республіки», – наголосив Певкур.

За інформацією УНІАН, міністр також додав, що затвердження координатів суттєво поліпшить запобігання та виявлення свідомих транскордонних злочинів. Набуде більшої юридичної ясності діяльність, пов'язана з розчищенням й обслуговуванням прикордонної смуги, і поліпшиться якість охорони та захисту державного кордону, а також досудової роботи над свідомо скоєними транскордонними злочинами.

Представлені в додатках до постанови координати не мають прямого зв'язку з підписаним 18 лютого минулого року договором про державний кордон між Естонією і Росією, хоча описана в документі лінія приблизно на 90 відсотків збігається з тією, яку охороняють нині.