Про основні показники обласного бюджету на 2019 рік, ключові цільові програми, які отримають додаткове фінансування та що саме передбачено для Львівщини в Державному бюджеті, представили у Львівській обласній раді сьогодні, 6  грудня.

Голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олег Домчак, розповів, що у бюджеті на наступний рік буде акцентовано увагу на розвиткові проекти, заходи з енергозбереження, підтримку комунальних установ, підтримку учасників АТО й їхніх сімей, співпрацю зі Сходом, забезпечення належного функціонування в області галузі освіти, медицини, соціального захисту. 

«У вигляді субвенції з Державного бюджету для місцевих бюджетів передбачаються такі кошти: на природоохоронні заходи на об’єктах комунальної власності — 579,7 млн грн, підвищення якості освіти — 150 млн грн, створення і ремонт існуючих спортивних комплексів при школах — 150 млн грн, будівництво мультифункціональних спортивних майданчиків — 200 млн грн, будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних п’ятдесятиметрових басейнів — 200 млн грн, — зазначив Олег Домчак. — Ми очікуємо розподіл цих коштів для області».

«Серед позитивних бюджетних деталей слід відзначити часткову адресну монетизацію пільг на житлові субсидії у розмірі 20 млрд грн, також збільшення на 25 % розміру субвенції з дорожнього фонду для ремонту місцевих доріг. Заклади вищої освіти  І–ІІ рівнів акредитації  державної власності, які планували передати нам на утримання, залишаються на фінансуванні з державного бюджету», — пояснив голова бюджетної комісії.

Певними негативами, за словами Олега Домчака, можна назвати зменшення надходжень коштів від сплати екологічного податку до спеціального цільового природоохоронного фонду обласного бюджету.

«Через зміну 2018 року нормативів із 55 % до 35 % на користь державного бюджету надходження від екологічного податку суттєво зменшено. На жаль, ця норма залишається і 2019-го. Того року планується отримати 55,3 млн,  зауважив Олег Домчак.  Також фіксуємо відсутність  субвенції на компенсацію пільгового проїзду. Відтак в обласному бюджеті закладаємо на ці потреби 4 млн грн. Додаткові кошти мають передбачити і місцеві бюджети».

Що стосується питання обласних цільових програм, то наступного року їх буде 30, вони стануть комплексними. На них передбачено в обласному бюджеті фінансовий ресурс у розмірі близько 1,5 млрд грн.

«Хочу наголосити, що ми будемо додатково фінансувати успішні програми, зокрема, Програму проведення конкурсу проектів місцевого розвитку — 130 млн грн, програму розвитку мережі автомобільних доріг і безпеки дорожнього руху — 370 млн грн, розвиток спорту — 31,8 млн грн, соціальних захист населення, охорону здоров’я Львівщини та спільні проекти МТД», — резюмував Олег Домчак.

Водночас експерти, котрі зібралися на громадські обговорення, мали можливість задати запитання, внести власні пропозиції та бачення покращення бюджетних процесів. Усю інформацію, яку вони зафіксували у письмовому вигляді, розгляне профільний відділ із питань бюджету та обласних програм ЛОР.