Про це повідомили у прес-службі МОЗ.

«Міністерство охорони здоров’я України підтримує основи політики Всесвітньої організації охорони здоров’я та вживає усіх необхідних заходів, які спрямовані на реалізацію програми з підтримки вільного від поліомієліту статусу України. На сьогодні напрацьовано необхідну нормативну базу. Актуалізовано склад Національного сертифікаційного комітету України з ліквідації поліомієліту. Зараз заклади охорони здоров’я забезпечені в достатній кількості вакцинами для проведення щеплень від поліомієліту відповідно до Національного календаря щеплень», – сказав Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур.

У ході наради фахівці обговорили поточну епідеміологічну ситуацію із попередження поширення дикого поліовірусу, проаналізували ті заходи, котрі проводяться на даний момент для попередження та розповсюдження поліомієліту в Україні.

У зустрічі взяли участь міжнародні експерти-епідеміологи Ондрей Мах (Швейцарія), Адріан Стойка (Румунія), Шахін Хусейнов (Узбекистан), Сергій Мукомолов (Росія), Бернард Каіч (Хорватія).

З української сторони у нараді взяли участь Перший заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук, начальник управління громадського здоров’я МОЗ України Алла Григоренко, голова Національного сертифікаційного комітету України з ліквідації поліомієліту Вікторія Задорожня, головний лікар ДЗ «Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України» Любов Некрасова, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовськата інші експерти.

Протягом трьох днів у п’яти регіонах – Києві, Одеській, Львівській, Черкаській, Сумській областях – міжнародні та українські фахівці проведуть детальний аналіз та моніторинг епідситуації. Після завершення роботи місії експерти нададуть рекомендації для удосконалення системи епіднагляду за поліомієлітом в Україні.