Життя химерна штука. Сталося так, що екс голова Львівського апеляційного суду Ігор Зварич зараз став знаменитішим за «The Beatles», а останні, як відомо, ще не так давно були популярнішими за самого Ісуса Христа. Тому нічого дивного, що люди, які допомагали Заричу вершити українське правосуддя також опиняються у центрі уваги. Країна хоче знати своїх героїв, і нема на те ради.

Одним із учасників антизаконних оборудок Зварича був екс-голова львівської ОДА, нинішній заступник голови президентського секретаріату Петро Олійник. Суддя Зварич на знаменитій прес-конференції навіть згадав як йому доводилося отримувати хабарі у кабінеті тодішнього губернатора Львівщини Петра Олійника. Щоправда хабар давав не сам губернатор, а інша людина за сприяння петра олійника. Самому ж губернатору Зварич, мабуть, надавав послуги безплатно. Та й не тільки Зварич, зрештою…

«Вголос» отримав у своє розпорядження результати розслідування ДПА у Львівській області за фактами ухилення від сплати податків та спроби незаконно відшкодувати ПДВ з боку ЗАТ «Львівсистеменерго» (підприємство, серед засновників якого є Мирослава Олійник, дружина Петра Олійника, екс-губернатора Львівщини і з якого починався бізнес самого Петра Олійника). Проте, як слідує з цих матеріалів, винних не виявили і їх ніколи не буде покарано. Чому? Напевно тому, що львівські суди – найсправедливіші в світі.

«….Повідомляю, що основним видом діяльності ЗАТ "Львівсистеменерго" було надання послуг по збагаченню вугілля з давальницької сировини. За надані послуги по збагаченню вугілля виникали до слати в бюджет значні суми ПДВ. З метою ухилення від сплати ПДВ в бюджет живими коштами ЗАТ "Львівсистеменерго" протягом четвертого кварталу 2005 року здійснило "псевдо" експорт шкір великої рогатої худоби на адресу фірми "LAREDONAKS" S.R.L. (Республіка Молдова) з метою штучного збільшення податкового кредиту, що призвело до ненадходження в бюджет понад 2 млн. грн.

Так в ході відпрацювання даної інформації отримано відповідь від директора фірми "LAREDONAKS" S.R.L. гр. О. Тяка щодо відсутності договірних та фінансово-господарських взаємовідносин із ЗАТ "Львівсистеменерго" та встановлено, що зовнішньоекономічні контракти між ЗАТ "Львівсистеменерго" та фірмою "LAREDONAKS" S.R.L. скріплені печаткою фірми "LAREDONAKS" S.R.L. з ознаками підробки.

Також отримано відповідь з окремого відділу обробки даних ЦП ГАІС «Гарт» Державної прикордонної служби України та з Державного підприємства «Служба міжнародних автомобільних перевезень", що автомобілі, які вказані у вантажно-митних деклараціях не перетинали державний кордон України.

В ході дослідчої перевірки встановлено, що ЗАТ «Львівсистеменерго» в квітні 2005 року уклало договір — доручення з ПП «Кварта» (м. Дніпропетровськ), згідно якого ПП «Кварта» надає послуги щодо знаходження постачальників вугілля для ЗАТ «Львівсистеменерго». В травні 2005 року укладено додаткову угоду, якою ПП "Кварта" передоручає ТзОВ «Легіон +» (м. Дніпропетровськ) допровести роботи по укладанню договору купівлі-продажу.

В звіті про виконання доручення вказано, що ТзОВ «Легіон +» звітується перед ЗАТ «Львівсистеменерго» про виконання обов'язків в достатньому обсязі та отримує винагороду за виконану роботу в сумі 2,150 млн. грн.

Згідно отриманої відповіді з ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська встановлено, що ТзОВ «Легіон+» з 01.08.2005 р. подавало податкову звітність з нульовими показниками та визнано банкрутом і знято з обліку 16.05.2006р.

Таким чином службові особи ЗАТ «Львівсистеменерго» шляхом безпідставного завищення валових витрат за 4 квартал 2005 року на загальну суму 2,2 млн. грн. умисно ухилились від сплати податків на загальну суму 806 тис. грн.

За результатами документальної перевірки ЗАТ „Львівсистеменерго" донараховано всього 11,8 млн. грн., в т.ч. основного платежу 8,2 млн. грн.

По матеріалах УПМ ДПА у Львівській області 18.01. 2007p. відносно службових осіб ЗАТ „Львівсистеменерго», які ухилились від сплати податків на суму 806 тис. грн., порушено кримінальну справу № 181-0058 за ознаками злочинів, передбачених ч. З ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК України.

14.08.2007р. Галицьким районним судом м. Львова постанову про порушення кримінальної справи скасовано.

На постанову Галицького районного суду м. Львова прокуратурою Львівської області було подано апеляцію в Апеляційний суд Львівської області.

07.09.2007р. Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Львівської області розглянула апеляцію Прокуратури Львівської області та ухвалила апеляцію Прокуратури Львівської області залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова залишити без зміни.

Перший заступник Голови-начальник УПМ ДПА у Львівській області
генерал-майор податкової міліції
М.О. Горобинський»