Американська ракета-носій Falcon 9 у середу вранці успішно вивела на орбіту телекомунікаційний супутник AMOS 17 ізраїльського оператора Spacecom, повідомила компанія-розробник ракети SpaceX.

Запуск був здійснений з 40-го пускового майданчика авіабази США на мисі Канаверал (штат Флорида), передає Інтерфакс-Україна.

Ракета-носій Falcon 9 доставила на геоперехідну орбіту апарат AMOS 17 зі стартовою масою 6,5 тонн, призначений для розширення послуг з доступу до інтернету районів Африки на південь від Сахари.

Для запуску був використаний багаторазовий перший ступінь Falcon 9, який раніше вже двічі виводив на орбіту космічні апарати. Однак цього разу його керована посадка не планувалася.

Раніше запуск неодноразово переносився у зв'язку з перевіркою надійності роботи двигунів ракети-носія Falcon 9. За повідомленнями SpaceX, у попередні до старту дні були проведені два статичних вогневих випробування двигунів багаторазового першого ступеня ракети-носія, який раніше вже двічі використовувався для запусків космічних апаратів. За їх результатами було замінено один з клапанів у двигунах.

1 вересня 2016 ракета-носій SpaceX з встановленим на ній супутником зв'язку AMOS 6, за допомогою якого ізраїльський оператор уже збирався вийти на африканський ринок, вибухнула при проведенні передстартової підготовки. Причиною став витік у системі подачі гелію. В результаті вибуху ракети встановлений на ній супутник був знищений.

Супутник AMOS 17 створений для Spacecom американською корпорацією Boeing. Вартість контракту складає $ 250 млн. Термін експлуатації супутника розрахований на 20 років.

Наразі орбітальне угруповання ізраїльської компанії Spacecom складається з супутників AMOS 3, AMOS 4 і AMOS 7.

https://www.youtube.com/watch?v=t6KgPm_0jGM