На цьому наголошують народні депутати України свободівці Ірина Фаріон та Олег Панькевич, які зареєстрували у Верховній Раді України проект постанови «Про увічнення 330-ї річниці участі українців у Віденській битві».

Автори документа наголошують, що відзначення Віденської битви на загальнодержавному рівні дасть змогу українцям переосмислити власну історію, яка завжди мала західний вектор руху, та допоможе налагоджувати співпрацю та розбудовувати добросусідські відносини з європейськими країнами.

Голова парламентського підкомітету з питань вищої освіти Ірина Фаріон переконана, що наголос на співучасті українців у переможній Віденській битві дасть змогу українцям переосмислити власну історію, яка завжди мала західний вектор руху.

«Потрібно відзначати такі історичні дати передусім через те, що участь наших військ у перемозі європейських коаліційних сил над Османською імперією під Віднем яскраво свідчать про українську ідентичність, яка завжди була вмонтована у європейський контекст. Ця ідентичність покликана протистояти ординському світові, до якого, безумовно, входить Москва. Перемога західних країн, до спілки яких входили й українці, над Османською імперією – це насправді перспективи наших перемог над азійським світом московського зразка», – вважає Ірина Фаріон.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Олег Панькевич наголосив, що відзначення участі українців у переможній Віденській битві допоможе Україні налагоджувати співпрацю та розбудовувати добросусідські відносини з європейськими країнами.

Проект постанови про урочисте відзначення 330-річчя участі України у Віденській битві передбачає організацію у вересні 2013 року на території Львівської області урочистостей та низки культурно-мистецьких заходів, у тому числі із залученням дипломатичного корпусу іноземних держав в Україні та української громадськості за кордоном. Також у документі йдеться про забезпечення широкого висвітлення цих подій у ЗМІ тощо.

Крім того, заплановано проведення низки ґрунтовних науково-дослідницьких та освітніх заходів, покликаних сприяти вивченню та популяризації цієї славетної перемоги.