Про це вона заявила у своєму виступі вчорашньому виступі на зборах депутатів та громадськості у Львові.

«Саме зараз має відбутися максимальне перезавантаження українського парламенту», –наголосила «свободівка».

«Наша мова – одна з найполітичніших мов світу: від кінця ХIV ст. до кінця ХХ ст. вона взяла на себе функцію зліквідованої держави. Вона стала цією державою, аби «держати» нас разом», – відзначила вона.

Фаріон порівняла мову з душею: «Метафора про мову як душу – засмальцьована сльозолийно-сентиментальними текстами на цю тему. Хіба зараз почасти відкривається її таємний зміст. За зраду душі – дорого платить, на жаль, без винятку весь народ: і нація, і насєлєніє. Наступив час нашої плати за перевертнів у Верховні Зраді. За відсутню систему духовних пріоритетів нації – платять душею. За компроміси, толерантність до зла і ворога, за вибір «меншого зла» – платять душею. За безборонне мовне голосóвання у другому читанні – платять душею. І стають або покійниками, або відроджуються у нововіднайденій силі. Сподіваюся на друге, розуміючи якими брутальними будуть вибори, який насправді захмарний імпічмент президента чи більшість ВР у 300 голосів і який розхристаний зараз народ у своєму-не-своєму виборі. «Мова росте елементарно, – каже Іван Франко, – разом із душею народу».

«Не прощають вільні люди політичних зрад. Зрадників викидають і обирають гідних. Це називається адекватною реакцією», – наголосила депутат.

На думку Фаріон, питання мови – питання влади.

« Наша мова – одна з найполітичніших мов світу: від кінця ХIV ст. до кінця ХХ ст. вона взяла на себе функцію зліквідованої держави. Вона стала цією державою, аби «держати» нас разом. Мова – це влада, санкціонована Богом. Віддамо цю владу – віддамо наше національне буття. Проте суть не лише у владі, а винятково у кожному носієві тої чи тої мови на нашій землі»,– додала вона.

«Перероджуймося наново як нація повстанців, нація холодноярців, нація січових стрільців. Пам’ятаймо, що ми завжди викидали на поверхню надважливу мілітарну силу, чого ніколи не робили, для прикладу, білоруси. Тому так просто і легко впали вони зі своєю мовою», – наголосила Фаріон.

«Ставаймо месниками тут, кожен на своєму місці, - закликала Ірина Фаріон. - Врятуймо мову, як казав великий Іллєнко, і тоді вона врятує нас».

ФОТО Йосипа Марухняка