Про це Ірина Фаріон повідомила під час прес-конференції сьогодні, інформує кореспондент Вголосу.

«2 липня 2012 року в прямому етері передачі «Свобода слова» на телеканалі ICTV Вадим Колесніченко заявив, що він проти «львовско-галіцкіх діалєктов, каториє засарілі севодня срєдства масовой інформациї. Я нє щітаю то, што нам прєдлагают, украінскім язиком. Ето отрижка той часті Украіни, каторая когдата била постоянно под чйім-то гньотом», – процитувала висловлювання регіонала Ірина Фаріон.

Вона додала, що «не мала наміру тоді в прямому етері цьому виродкові щось доводити».

Депутат наголосила, що не можна повторювати «банальної неправильности, яка кочує із шкільних підручників до університетських» про те, що українська літературна мова начебто має в своїй основі полтавські говори.

«Категорично ні. В основі сучасної української літературної мови, заявляю як лінгвіст, автор шістьох монографій, лежить синтез південно-західного і північного наріччя. І лише в одному козацькому котлі вони виплавилися у новий південно-східний говір. Чи це слід пояснювати Колесніченкові. Ні, з хворими на ці теми не спілкуються», – підкреслила депутат облради.

Крім того, за словами Ірини Фаріон, вона звернулася до генерального прокурора з тим, щоб притягнути до кримінальної відповідальності «ще одного собрата Колесніченка» Родіона Мірошника.