Мука по-македонськи
Похід за головним завданням збірної в Баку розпочався не так райдужно. Українці, граючи проти Македонії, доволі довгий час поступалися у рахунку і ніяк не могли пробити суперника. Утім, атаки синьо-жовтих таки увінчалися успіхом у другому таймі. Енергетик Овсянніков та екс-гравець львівського ТВД Роман Кордоба встановили справедливість, забивши по м’ячу (2:1).

Потужна Енергія
Найбільший вклад у підсумкове перше місце нашої збірної зробили гравці львівської Енергії, а саме четвірка Чепорнюк, Павленко, Овсянніков, Легчанов. У грі з хорватами голи Сергія, Максима та два м’ячі Дениса принесли Україні бажану розгромну перемогу (4:1). Як виявилося згодом, ця перемога і виявилася найважливішою на міні-турнірі. Також цей матч ще раз підтвердив, що в нашій команді перша четвірка сильніша за другу. У другому квартеті, який часто змінюють, зібрані гравці з різних команд. Відповідно, у кожного в голові «своє кіно» на майданчику.

«Курять» хорвати
Оскільки хорвати обіграли македонців у третьому турі, у трьох команд після трьох турів було по шість очок. Відтак, хорватів поховала розгромна поразка від України з рахунком 1:4. А поразка України від Азербайджану з рахунком 2:4 зробила Україну лідером у групі. У графі забитих та пропущених між трьома командами в України 6-5, в Азербайджану – 5:5, а в хорватів – 4:5. Відтак, зайвими у групі вийшли хорвати та македонці.

Рука помочі Азербайджану
У третьому турі групового кваліфікаційного раунду до чемпіонату світу Україну влаштовував будь-який результат, окрім розгромної поразки. Навіть поразка українців з різницею у два м’ячі залишала команду на першому місці. Утім, такий варіант не влаштовував хорватів, оскільки вони опинялися на третьому місці і, відповідно, залишалися без плей-оф. Загалом, перед останнім туром Україна опинилася у найкращому турнірному становищі і по-суті сама могла вибрати кому дати шанс.

Реванш нам не треба
Можна не сумніватися, що не усі гравці збірної, які програли по пенальті Азербайджану у фінальній частині останнього чемпіонату Європи в Угорщині, забули той матч. Дехто навіть казав після чемпіонату Європи, що такого шансу і вдалої сітки в житті може вже й не бути. Українці програли у футбольній лотереї і відклали свої євронадії у довгу шухляду. Злість на цю команду в українців повинна бути особливою. Спортивна солідарність та жага до реваншу також повинні були підштовхнути нашу збірну на реванш. Родзинки протистоянню ще й повинно було додати те, що за збірну України в основному грає уся львівська Енергія, а за суперника грають Біро Жаде (не зіграв з Україною через травму) та Сержао, які виступають за івано-франківський Ураган і є одним з головних конкурентів Енергії у боротьбі за золото. Як не як, енергетичне дербі міжнародного масштабу з «чужим» енергетиком Кордобою у складі.

Подарунок Лисенчуку – втішна поразка
У грі з Азербайджаном виникло чимало запитань, зокрема кадрових. По грі також. Утім, Україна, хоч і програла з рахунком 4:2, вийшла з групи з першого місця. При рахунку 4:2 на користь господарів, команди «засушили» гру, тим самим залишивши Хорватію лише мріяти про чемпіонат світу. Цікаво, а чи мотивували Азербайджан та Хорватія збірну України перед початком зустрічі? Відповідь на це питання постараємося взнати згодом. Як би там не було, Україна виконала своє завдання в Баку. Команда у день народження головного тренера Геннадія Лисенчука подарувала йому поразку із солодким присмаком. Збірна України вийшла з групи з першого місця. А це означає, що в суперники у плей-оф нам не дістається Іспанія, Італія чи Росія. Нам дістанеться команда, яку точно нам під силу обіграти і пройти на мундіаль. Жеребування відбудеться 11 лютого 2012-ого року. Оскільки Азербайджан вийшов до плей-оф з другого місця, у суперники команді Сержао може дістатитися такі сильні команди як Іспанія, Росія чи Італія.

Фартовий Баку
Хоч і збірна Азербайджану нам уже не зручний суперник, однак місто Баку схоже-таки стало фартовим для українських спортсменів. Не так давно збірна України з любительського боксу там феєрично виступила на чемпіонаті світу, виборовши чотири золоті та одну срібну медалі. Окрім п’яти медалей, команда львівського тренера Дмитра Сосновського виборола шість ліцензій на Олімпіаду до Лондона.