Про це заявила голова «Федерації роботодавців у сфері оцінки та землеустрою України» Людмила Туровська.

Вона впевнена, Фонд держмайна сфальсифікував інформацію про кількість сертифікованих оцінювачів.

«Маючи намір не допустити до ринку «чужих», і направити грошові потоки в потрібну кишеню, Фонд, звітуючи про виконану роботу, оприлюднив інформацію про збільшення в три рази кількості оціночних «податкових» фірм, шляхом створення фіктивних філій для 300 міні-фірм. Завдяки цьому вдалося збільшити їх число до 900 господарських структур», – заявила Туровська.

Вона запевняє, в Україні створювали філії – «міні-фірмочки», у складі яких є всього по одному оцінювачу.

«У результаті дій чиновників ФДМ була створена чергова мильна бульбашка в сфері податкової оцінки», – зазначила Туровська.

Нагадаємо, сьогодні голова ФДМУ Олександр Рябченко повідомив, що з 1 листопада оцінку майна в Україні зможуть здійснювати 1086 оцінювачів, які прийшли навчання, успішно склали іспити та отримали сертифікат Фонду держмайна.

«Сьогодні для населення в країні відкрито 991 пункт для отримання послуг з оцінки для цілей оподаткування. І ці компанії та представництва є у кожному регіоні без винятку», – підкреслив Рябченко.

Як інформував Вголос, серед ріелторів поширюються чутки, що запровадження нових правил оцінки майна можуть знову відтермінувати через недостатню кількість сертифікованих оцінювачів.

До прикладу, сертифіковану оцінку у Львові та Львівській області, станом на 29 жовтня, могли проводити лише 7 підприємств.

Джерело: Контракти