Голова комісії, віце-президент Федерації Георгій Зубко представив учасникам засідання висновок і рекомендації Раді, інформує XSport.

«У Федерацію хокею України надійшли відомості про вчинення Едуардом Захарченко та Володимиром Вариводою неправомірних дій, спрямованих на маніпулювання результатом матчу Україна – Південна Корея, що відбулося 28 квітня 2017 в рамках чемпіонату світу з хокею в Дивізіоні IА. З огляду на, що спортсмени не визнали справжність розписок, комісією було прийнято рішення провести приватну почеркознавчу експертизу цих документів в Українському центрі судових експертиз. Висновки експертів свідчать про те, що дані розписки написані Едуардом Захарченко та Володимиром Вариводою відповідно.

В діях Захарченко Едуарда і Вариводи Володимира вбачаються ознаки правопорушення, визначеного Кодексом Поведінки IIHF, а саме участь прямо або побічно в неправомірних діях, які могли спричинити маніпулювання результатом матчу Україна – Південна Корея".

На підставі цього Комісія рекомендувала Раді Федерації прийняти відповідні санкції, а саме дискваліфікувати гравців від участі в будь-яких змаганнях з хокею з шайбою. Ситуацію прокоментував президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін.

«Ми не розглядали був матч "зданий" чи ні. Вже сам факт написання подібних розписок є порушенням норм Федерації хокею України та Міжнародної федерації хокею. Рада Федерації відповідно до свого статуту, статуту та Кодексу поведінки Міжнародної федерації хокею дискваліфікувала хокеїстів Едуарда Захарченко та Володимира Вариводу від участі в змаганнях з подальшою передачею відповідних матеріалів до правоохоронних органів, Міжнародної федерації хокею і Міністерства молоді та спорту України».

Нагадаємо, що Захарченко та Варивода нібито повинні були посприяти тому, щоб збірна України програла Кореї з різницею в дві шайби.

«Вголос»