Як повідомляє кореспондент Вголосу, про це він заявив сьогодні під час обласної науково-практичної конференції "Медико-соціальні аспекти наслідків Чорнобильської катастрофи через 25 років".

Сергій Федоренко зазначив, що протягом багатьох років питання участі саме медичних працівників у ліквідації наслідків чорнобильського лиха розглядалося не в тому аспекті, в якому належало б.

«Кожен з нас розуміє, що в цьому напрямку щось або відбувалось не так, або недопрацьовували ті люди, на яких був покладений обов‘язок зробити все, щоб наслідки аварії в Чорнобилі загоювались в коротші терміни. Можна говорити і про те, яку велику економічну шкоду принесла ця катастрофа, але, на моє глибоке переконання, найбільшої шкоди було завдано фізичному здоров‘ю української нації. Ті рани, які отримали ліквідатори аварії та їх родини, не загояться ні за ці 25 років, які пройшли, ні найближчим часом», - зазначив Сергій Федоренко.

Головний лікар області почав виконувати свою обіцянку вже сьогодні: нагородив відзнаками 12 лікарів, які причетні до ліквідації аварії на ЧАЕС.